Ratujmy razem pszczoły i inne zapylacze!

teasers_1.b951d2a0
Ratujmy razem pszczoły i inne zapylacze! Dołącz do grona Pszczelich Bohaterek i Bohaterów!

Adoptuj Pszczołę to prowadzona od 2013 roku akcja społeczna Greenpeace, dzięki której tysiące osób angażują się w pomaganie pszczołom, a Polska staje się coraz bardziej przyjazna zapylaczom. Dzięki wirtualnym „adopcjom” na stronie adoptujpszczole.pl każdy ma szansę pomóc głównie dzikim zapylaczom.

Pszczoły pojawiły się na Ziemi na dłuuugo przed nami i chcemy, żeby zostały na niej jeszcze dłużej! Dlatego z okazji 10. edycji akcji Adoptuj Pszczołę nie przestajemy działać i zapraszamy Was do wspólnego świętowania oraz pomagania dzikim owadom zapylającym!

Jaki jest plan na ten rok?

Wspólnie z Wami i naukowcami sprawdzimy, w jakiej kondycji są dzikie owady zapylające w polskich górach, poruszymy niebo i Ziemię, żeby ochronić zapylacze przed szkodliwym wpływem pestycydów (dobre unijne przepisy są zagrożone, musimy działać!), a potem zabezpieczymy istniejące i stworzymy nowe siedliska dla tych pszczołowatych, które do szczęścia potrzebują… gliny! Zbudujemy dla nich bezpieczne domy i pozbędziemy się inwazyjnych roślin, które zagrażają pszczołom.

Niech nam bzyczą 100 milionów lat!

 

Pakiet Pszczelego Bohatera / Bohaterki

Pakiet Pszczelego Bohatera

Każda pszczela adopcja jest na wagę złota, ale jeśli adoptujesz regularnie ich przynajmniej 10, otrzymasz w podziękowaniu Pakiet Pszczelego Bohatera lub Bohaterki.

Co znajdziesz w Pakiecie?

1. Certyfikat Pszczelego Bohatera / Bohaterki – imienny certyfikat od Skrzydlatej Komisji potwierdzający, że jesteś Pszczelą Bohaterką / Pszczelim Bohaterem!
2. Lnianą torbę z podobizną samej królowej! – w sam raz na spacery po łąkach i lasach w poszukiwaniu dzikich zapylaczy.
3. Mini Atlas Zapylaczy – znajdziesz w nim piękne ilustracje i opisy 20 popularnych owadów zapylających, które najczęściej możesz spotkać w swojej okolicy.
4. Ekologiczne nasiona łąkowych roślin miododajnych – wolne od pestycydów nasionka do samodzielnego wysiania łąki kwietnej, bo nic tak nie ucieszy skrzydlatej jubilatki jak miododajne kwiatki!
5. Naklejki z limitowanej edycji z ilustracjami najpopularniejszych zapylaczy z Mini Atlasu.

 

KLIKNIJ I ADOPTUJ PSZCZOŁĘ

 

Źródło: https://adoptujpszczole.pl/

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Obszary do 20 tyś. mieszkańców
20.02.2024
- 25.04.2024
Cała Polska
08.04.2024
- 06.05.2024
Obszary do 20 tyś. mieszkańców
20.02.2024
- 25.04.2024
Cała Polska
08.04.2024
- 06.05.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!