Women in IT Day 2023 – 15 listopada w pełni online i bezpłatnie

WIT2

30 praktycznych warsztatów, 15 sesji mentoringowych, 8 eksperckich debatach oraz motywujące power speeche od liderów polskiej i europejskiej branży technologicznej – tak zapowiada się Women in IT Day 2023. Tegoroczna konferencja, odbędzie się 15 listopada w pełni online i bezpłatnie, umożliwiając uczestnictwo z każdego zakątka Europy.

ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE: www.womeninitday.com

W programie znajdą się tematy takie jak: sztuczna inteligencja, kompetencje na rynku pracy, platformy technologiczne oraz nowe podejście do przywództwa.

To już 5. edycja wydarzenia, które stało się symbolem transformacji i rozwoju w sektorze technologicznym. Wydarzenie stanowi inspirację dla kobiet z Europy, Ukrainy i Polski, demonstrując, że możliwe jest dokonanie życiowej zmiany i wejście w świat IT bez względu na wiek czy początkowy poziom umiejętności.

–  Obecnie stajemy przed wyzwaniami globalnymi, które wymagają od nas nieszablonowego myślenia i innowacyjnych podejść. Technologie, stojące na przecięciu nauki i codziennego życia, oferują bezprecedensowe możliwości przekształcenia naszych społeczności, miejsc pracy oraz interakcji z otaczającym nas środowiskiem. W naszej rozmowie szczegółowo przyjrzymy się, w jaki sposób aktualne tendencje technologiczne oraz globalne wydarzenia wzajemnie na siebie oddziałują, wpływając na kształtowanie naszej przyszłości – komentuje Martyna Mrozek, Head of Product Design Cshark, European Women’s Association.

Pod hasłem „Technologia zmienia świat na naszych oczach – bądź częścią tego przełomu!”, wydarzenie zgromadzi ponad 100 wybitnych ekspertów z europejskiej sceny IT, w tym uznanych liderów takich jak Raisa Ghazi, znana międzynarodowa mówczyni i ekspertka w dziedzinie przywództwa kobiet, oraz Aiga Irmeja, Executive director at Latvian IT Cluster/European Digital Innovation Hub. Wraz z innymi inspirującymi prelegentkami, takimi jak Florina Onetiu, CEO of Xclusiverse i European Women’s Association, oraz Magda Dziewguć, Poland Country Director w Google Cloud, podzielą się one swoimi doświadczeniami i wizją kariery w świecie IT.

–  W kontekście nadchodzącego wydarzenia, skoncentrujemy naszą uwagę na kluczowej roli, jaką nowoczesne technologie odgrywają w harmonizowaniu potrzeb obecnego pokolenia z aspiracjami i możliwościami przyszłych generacji. Rozważymy, w jaki sposób innowacje technologiczne mogą być katalizatorem dla zrównoważonego rozwoju, równocześnie zachowując i wzmacniając potencjał przyszłych pokoleń – dodaje Martyna Mrozek.

 

Motywacja i edukacja

Na Women in IT Day 2023, uczestniczki będą miały okazję wysłuchać inspirujących power speeches od znaczących postaci branży technologicznej. Artur Kurasinski, znany przedsiębiorca i inwestor, poruszy temat megatrendów w branży IT, zwracając uwagę na rosnącą rolę kobiet w tej dziedzinie. Raisa Ghazi, globalna mówczyni, przedstawi swoją wizję piątej rewolucji przemysłowej, akcentując zaufanie do technologii jako fundament zrównoważonego i inkluzywnego społeczeństwa, podczas gdy Vanessa Gentile z Bring Women Back to Work podzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie wspierania kobiet w powrocie do pracy w sektorze technologicznym. Joanna Pruszyńska-Witkowska z Future Collars opowie o sukcesie swojej firmy w przebranżowieniu, a Katarzyna Prusak-Górniak z Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE podkreśli znaczenie kobiet w cyberbezpieczeństwie. Mani Thiru z Amazon Web Services wyjaśni, jak technologie kosmiczne mogą chronić Ziemię, a Cecilia Bonefeld-Dahl z DIGITAL EUROPE podzieli się swoimi przemyśleniami na temat bycia kobietą-liderem w technologii. Na koniec, Robert Rutkowski, psychoterapeuta, zmotywuje uczestniczki do odważnych zmian życiowych i zawodowych w kierunku IT.

–  Strach przed technologią oraz dyskredytowanie nauki są smutnymi znakami naszych czasów. Musimy edukować i zmieniać postawy ludzi bo inaczej postęp i wzrost gospodarczy nie będą możliwe – mówi Artur Kurasiński

–  Przebranżowienie to nie tylko zmiana pracy, to zmiana myślenia. W Future Collars pomagamy kobietom odkryć ich niezwykły potencjał w branży technologicznej. Nasza misja to udowodnienie, że IT jest dla każdego, niezależnie od wcześniejszej ścieżki kariery. Ponad 60% naszych absolwentów to kobiety, które teraz odnoszą sukcesy w nowoczesnym świecie technologii. To pokazuje, że z odpowiednim wsparciem i dostępem do wiedzy, każda kobieta może stać się częścią tej ekscytującej i dynamicznie rozwijającej się branży – dodaje Joanna Pruszyńska-Witkowska, liderka Future Collars

–  W SimCorp wierzymy, że nie istnieje tylko jedna, właściwa ścieżka kariery. Dlatego już po raz drugi dołączamy do Women in IT Day, by dzielić się historiami o przebrażowieniu (jak Kateryna Zhebanova, która porzuciła kancelarię prawną na rzecz IT i opowie o tym w sesji „There is never one route – from legal to IT”), a także wzmocnić kobiety w ich dążeniu do zmiany, czy to poprzez porady, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej (warsztat Kristiny Manukyan i Jolanty Babut „Rozkoduj rekrutację!”), czy też zauważenie, że każda z nas choć raz zwątpiła w swoje kompetencje i tak jak Christine Schabarum zastanawiała się, czy nie jest oszustką w świecie IT (sesja „Among us: How to fit in with the nerds without feeling like an imposter?”) – dodaje Jolanta Babut, Senior IT Talent Acqusition Partner z SimCorp

Women in IT Day 2023 to nie tylko okazja do wysłuchania motywujących power speechy, ale również szansa na uczestnictwo w 30 praktycznych warsztatach dla początkujących i zaawansowanych. Niektóre z warsztatów, które zostaną zaprezentowane podczas konferencji to:

„Can nice girls get the corner office in the tech industry?” – Prowadząca Raphaëlle Hennekinne podzieli się swoimi przemyśleniami na temat roli kobiet w technologii i jak mogą one osiągnąć sukces w tej branży. „Budowanie silnej marki osobistej w świecie technologii i komunikacji”Mihaela Raluca Tudor, założycielka TUDOR COMMUNICATIONS, pokaże, jak skutecznie budować i zarządzać swoją marką osobistą w świecie technologii. „Automatyzacja Marketingu w Salesforce Marketing Cloud – jak postawić pierwsze kroki na nowej ścieżce kariery”Aleksandra Salwierz z Salesforce Marketing Cloud wprowadzi uczestników w świat automatyzacji marketingu. „Mamy i ich supermoce – czyli jak macierzyństwo rozwija kompetencje, które możemy wykorzystać po powrocie do pracy.”Katarzyna Tomaszewska, Magda Kołba – Górna, Ewelina Omiecińska, Marta Chodała z Centralnego Ośrodka Informatyki podzielą się wiedzą na temat wartości, jakie macierzyństwo wnosi do kompetencji zawodowych. „Navigating Wellness and Resilience”Małgorzata Żebrowska i Aleksandra Łoś przedstawią strategie radzenia sobie ze stresem i budowania odporności psychicznej w wymagającym środowisku IT.

 

Sesje speed mentoringowe

W ramach Women in IT Day 2023, uczestniczki będą miały okazję wziąć udział w sesjach speed mentoringowych, gdzie doświadczone ekspertki IT podzielą się swoją wiedzą na temat różnych ścieżek kariery w branży. Oto kilka przykładów sesji: „Życie po reskillingu”Agnieszka Mikołajewska opowie o swojej ścieżce rozwoju po przekwalifikowaniu się i codziennych obowiązkach w nowej roli w IT. „Tax Technology”Magdalena Brzuszczyńska przedstawi, jak wygląda praca w obszarze technologii podatkowych, jakie kompetencje są niezbędne i jakie są codzienne obowiązki. „Cybersecurity”Klaudia Kruk podzieli się wiedzą na temat roli w cyberbezpieczeństwie, niezbędnych umiejętnościach i wyzwaniach związanych z tym stanowiskiem. „Start w IT”Dorota Turek i Patrycja Denis omówią, jak rozpocząć karierę w IT, przygotować efektywne CV i co jest kluczowe podczas rozmów kwalifikacyjnych. „Rola analityka biznesowo—systemowego”Sylwia Michalska i Anna Gryko w swojej wspólnej sesji mentoringowej opowiedzą o codziennych zadaniach, wyzwaniach i kompetencjach niezbędnych w tej roli.

–  Branża IT w Polsce pozostaje zdominowana przez mężczyzn, a udział kobiet w niej wynosi około 15 procent. Sytuacja wymaga dalszych działań. Do nich należą takie wydarzenia jak Women in IT Day, które są kluczowe dla wspierania kobiet w sektorze IT. Inicjatywa ta nie tylko dostarcza niezbędnej wiedzy, ale także tworzy przestrzeń do budowania sieci kontaktów, co jest istotne dla rozwijania karier zawodowych w branży technologicznej. Zaangażowanie w tego typu programy stanowi krok naprzód w dążeniu do zrównoważonej i zdywersyfikowanej społeczności zawodowej – powiedziała Katarzyna Blachowicz, zastępczyni dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki.

Wydarzenie, które w poprzedniej edycji przyciągnęło 3 000 uczestniczek zainteresowanych technologiami i branżą IT, w tym roku stawia na jeszcze większą interaktywność. Uczestnicy będą mieli możliwość bezpośredniego spotkania z partnerami wydarzenia i prelegentami w formie sesji przypominających webinary, a także dostęp do materiałów po zakończeniu konferencji, co może być cennym źródłem wiedzy o trendach nie tylko dla top managementu, ale całych zespołów.

Organizatorzy szczególne zaproszenie kierują do kobiet z Ukrainy, które w zeszłorocznej edycji pokazały niezwykłą siłę i pasję.

–  W tym roku pragniemy nie tylko kontynuować, ale i wzmacniać naszą europejską wspólnotę technologiczną, tworząc przestrzeń dla wymiany doświadczeń i rozwijania nowych umiejętności. Zapraszamy do udziału w Women in IT Day! To czas pełen wiedzy, inspiracji i nowych możliwości, który odbędzie się na czterech wirtualnych scenach: głównej, restart, upgreat i speed mentoring. Nie przegapcie okazji, by być częścią tej paneuropejskiej konferencji, która zmienia oblicze branży IT – dodaje Beata Jarosz, Future Collars

***
Piąta edycja „Women in IT Day 2023″ realizowane pod hasłem “Technologia zamienia świat na naszych oczach – bądź częścią tego przełomu!” organizowana przez Future Collars, w kooperacji z EWA European Women’s Association oraz DIGITALEUROPE w ramach projektu Erasmus+

„Women in IT Day 2023” to bezpłatna konferencja online dedykowana kobietom, które pragną świadomie kształtować swoją ścieżkę kariery w IT. Oferuje osiem godzin intensywnego programu, w tym prelekcje, debaty, spotkania z potencjalnymi pracodawcami, warsztaty, sesje speed mentoringu oraz bogatą dawkę wiedzy i inspiracji.

Głównym celem wydarzenia jest wsparcie kobiet w sektorze technologicznym poprzez edukację, budowanie relacji i mentorstwo. Uczestniczą w nim liderki i ekspertki z polskiej i europejskiej branży IT, które dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Future Collars, główny organizator, to szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online, która proponuje unikalne metody nauczania. Skierowana jest zarówno do osób pragnących zmienić kierunek kariery i wkroczyć w świat IT, jak i do firm poszukujących skutecznych programów rozwojowych dla swoich pracowników.

WIĘCEJ: www.womeninitday.com

Źródło: Informacja nadesłana do redakcji

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!