Razem Ocalmy Jelenie w Kosewie! Akcja społeczna uczennic Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Mikołajkach

jelenie-kosewo.png

W sercu malowniczych Mazur znajduje się miejsce, które od lat jest bastionem badań nad przyrodą Polski – Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie. Ta niezwykła placówka, dom dla ponad 400 zwierząt, prowadzi badania nad trzema gatunkami jeleniowatych występującymi w naszym kraju, a także pełni funkcje edukacyjne dla społeczności lokalnej i studentów z całego kraju. Teraz jednak, z powodu decyzji o zaniechaniu działalności naukowej i planach komercjalizacji, przyszłość stacji i jej mieszkańców jest poważnie zagrożona.

Polska Akademia Nauk poinformowała, że stacja badawcza Polskiej Akademii Nauk w Kosewie Górnym, zajmująca się hodowlą zwierzyny płowej (jeleniowatych), przestanie prowadzić swoją dotychczasową działalność w ramach struktury organizacyjnej Instytutu Parazytologii PAN. Jest to konsekwencja decyzji ubiegłorocznych dot. likwidacji tej jednostki naukowej.

Jest to miejsce, gdzie nauka spotyka się z przyrodą, oferując unikalne perspektywy i edukację zarówno lokalnej społeczności, jak i szerszemu światu. Ta stacja jest żywym przykładem tego, jak można łączyć naukę z ochroną środowiska, a jej potencjalna utrata byłaby nie tylko stratą dla nauki, ale także dla całej lokalnej społeczności, która czerpie korzyści z jej obecności.

Jako młode społeczniczki, mamy świeże, innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów środowiskowych. Posługujemy się nowoczesnymi narzędziami komunikacji i mobilizacji, aby zwiększyć świadomość społeczną i zgromadzić wsparcie dla naszej misji. Nie uznajemy porządku ustalonego przez dorosłych, którzy często ignorują długoterminowe konsekwencje swoich decyzji. Zamiast tego, walczymy za zrównoważoną, odpowiedzialną perspektywę, która zabezpieczy zdrową przyszłość dla nas wszystkich.

Działając razem jako zintegrowana społeczność, mamy moc przeciwstawienia się decyzjom, które zagrażają naszemu naturalnemu dziedzictwu. Przez podpisanie naszej petycji, jesteś nie tylko częścią ruchu mającego na celu ocalenie Stacji Badawczej w Kosewie, ale także większego ruchu młodych ludzi, którzy stoją w obronie zdrowej, zrównoważonej przyszłości. Nasza akcja jest świadectwem tego, że kiedy młodzi ludzie łączą swoje siły, mogą zainspirować zmiany na dużą skalę. Z każdym dniem, z każdym podpisem, krok po kroku, zmierzamy ku lepszemu, zielonemu światu dla nas wszystkich.

PODPISZ PETYCJĘ

Więcej informacji

Źródło: http://mme.org.pl/

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Maturzyści ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców
09.07.2024
- 20.08.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 15.09.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 14.10.2024
Maturzyści ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców
09.07.2024
- 20.08.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 15.09.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 14.10.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!