Ruszyła kampania „Kobiety na wybory”

KNW6
6 września 2023 roku ruszyła nasza apolityczna kampania edukacyjna zachęcająca kobiety do aktywnego uczestnictwa w wyborach, w którą są zaangażowane osoby z kilkudziesięciu organizacji z całej Polski w tym Fundacja Wspomagania Wsi. Wszystkie osoby działające i wspierające kampanię robią to pro bono. Nasza kampania „Kobiety na wybory” nie opowiada się za żadnym ugrupowaniem politycznym. Każda i każdy (tak, wspierają nas również mężczyźni) z nas ma swoje zdanie i dlatego będziemy głosować!

Córki, matki, żony, przyjaciółki – kobiety! – mamy prawo wpływać na kraj, w którym żyjemy i skorzystajmy z tego! Niezależnie czy mamy 18, 38 czy 78 lat, jesteśmy częścią społeczeństwa i ponosimy za nie odpowiedzialność. Chodźmy na wybory! Nie odbierajmy sobie prawa do budowania naszej przyszłości.

Jako inicjatorki kampanii jesteśmy kobietami o różnych światopoglądach. Mamy różne opinie na temat emerytur, podatków, religii czy aborcji. Nie opowiadamy się za żadnym ugrupowaniem politycznym, żadnego też nie wykluczamy. Każda z nas ma swoje zdanie i dlatego będziemy głosować!

 

Nie wiem, na kogo głosować

Dowiedz się! Poczytaj o programach partii w internecie, porozmawiaj z bliskimi albo na 3 tygodnie przed wyborami wejdź na stronę latarnikwyborczy.pl i wypełnij tam krótki test, a dowiesz się, do której partii ci najbliżej.

 

Polityka jest brudna i nie chcę się w nią mieszać

Pamiętaj, że „polityka” to nie tylko kampania wyborcza i przepychanki w sejmie. To również debata o twojej emeryturze, przedszkolu dla twojego dziecka i o tym, na co idą pieniądze z twoich podatków.

 

Udział w wyborach jest uciążliwy

Głosowanie to zaledwie kilkanaście minut z twojego życia, które statystycznie trwa 79,7 roku.

 

Polityka mnie nie interesuje

Na pewno jednak interesuje cię przyszłość twoich bliskich, a szczególnie twoich dzieci i twoja własna.

 

Mój głos i tak nie ma znaczenia

Każdy głos ma znaczenie w każdych wyborach – samorządowych, parlamentarnych czy prezydenckich! W ostatnich wyborach prezydenckich różnica pomiędzy kandydatami wynosiła tylko 2 punkty procentowe, czyli każdy głos się liczy.

 

Chodźmy na wybory i dołóżmy kolejny głos do demokracji! Jutro jest w naszych rękach!

 

Dołącz do kampanii Kobiety na wybory!

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!