Nagrody dla Innowacji w Polityce 2024 – rusza nowa edycja!

INWPOL2

Po raz siódmy Instytut Innowacji w Polityce oficjalnie otworzył nabór do konkursu Innovation in Politics Awards (Nagrody dla Innowacji w Polityce). W obliczu narastających wyzwań w sferze politycznej, gospodarce i klimacie inicjatywa działa na rzecz docenienia innowatorów z całej Europy. Promuje tych, którzy tworzą bardziej demokratyczną, inkluzywną i zrównoważoną przyszłość dla swojej społeczności, regionu, jak również kraju.

Rusza już 7. edycja międzynarodowego konkursu Nagrody dla Innowacji w Polityce organizowanego corocznie przez Instytut Innowacji w Polityce.

 

Otwarty apel do tych, którzy zmieniają Europę w obszarze politycznym i społecznym

Autorzy inicjatyw i projektów ze wszystkich państw członkowskich Rady Europy są zaproszeni do zgłoszenia swoich aplikacji do Nagrody Innowacji w Polityce 2024. W tej edycji termin składania wniosków upływa 19 listopada 2023 roku.

 

Uczestnicy mają możliwość wyboru spośród ośmiu kategorii: Demokracja, Ochrona środowiska, Technologie w służbie demokracji, Edukacja, Usprawnienia w zarządzaniu, Integracja społeczna, Rozwój lokalny oraz Innowacje partyjne.

 

Głos obywateli kształtuje przyszłość

Tysiąc członków Jury Obywatelskiego z całej Europy wybierze dziesięciu finalistów i jednego zwycięzcę z każdej kategorii. Rywalizacja zakończy się uroczystą galą z udziałem wszystkich finalistów i zwycięzców, zaplanowaną na kwiecień 2024 roku w Barcelonie, pierwszej Europejskiej Stolicy Demokracji.

 

Oprócz zasłużonego uznania, zwycięzcy zyskają dostęp do prestiżowej platformy, pozwalającej im zaprezentować swoje osiągnięcia i poszerzyć swoją sieć kontaktów na poziomie międzynarodowym.

 

Od momentu startu w 2017 roku, Nagrody Innowacji w Polityce doceniły i świętowały wkład 650 innowatorów wybranych przez ponad 5000 jurorów z całej Europy. Polska w ciągu 6 lat trwania inicjatywy zgłosiła największą ilość projektów ze wszystkich krajów europejskich, z których aż 65 znalazło się w finale konkursu. Polskie projekty 5-krotnie otrzymały główne nagrody w konkursie.

 

W czasach wielu kryzysów i powodów do pesymizmu istotne jest, aby pokazać, że demokracja jest niezbędna i skuteczna! Nagrody dla Innowacji w Polityce rzucają światło na tych polityków, którzy udowadniają to w swojej codziennej pracy dla gmin i społeczności, inspirując innych do budowania zaufania do swojej pracy na rzecz demokracji” – powiedział Edward Strasser, CEO Instytutu Innowacji w Polityce.

 

Jak wziąć udział?

 Właściciele projektów mogą osobiście składać wnioski online lub też być nominowani do Nagrody przez każdego obywatela do 19 listopada 2023 roku.

Aby złożyć aplikację projektową, nominować projekt lub zostać członkiem obywatelskiego jury i oceniać tegoroczne projekty, należy wejść na stronę https://innovationinpolitics.eu/awards/.

 

 

 

O Instytucie Innowacji w Polityce

Instytut Innowacji w Polityce jest międzynarodową, pozarządową organizacją, która identyfikuje, rozwija i wdraża innowacje w polityce w celu wzmocnienia demokracji w Europie i poza nią. Dzięki międzynarodowej sieci biur i organizacji partnerskich w 16 krajach oraz współpracy z liderami politycznymi na wszystkich szczeblach, instytut już dziś buduje politykę przyszłości.

W Polsce pracuje z nami Centrum Stosunków Międzynarodowych i ośrodek THINKTANK, Stowarzyszenie 61, Fundacja Szkoła Liderów, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacja Wspomagania Wsi i Ashoka.

 

Źródło: Informacja nadesłana przez organizatorów

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!