Poznaj kandydatów do Sejmu i Senatu RP

MAMPRAWOWIEDZIEC2

Na stronie Mamprawowiedziec.pl dostępna jest baza kandydatów i kandydatek w wyborach parlamentarnych – niezarejestrowanych jeszcze, ale podanych do publicznej wiadomości list wyborczych.

Baza kandydatów zawiera 2505 nazwisk, które można filtrować pod kątem okręgu, potencjalnego komitetu, numeru na liście oraz płci. Przy każdym nazwisku znajduje się też źródło, z którego zaczerpnięta została informacja o kandydaturze.

Giełda kandydatów i kandydatek zawiera krótkie biogramy poszczególnych osób. Baza MamPrawoWiedziec.pl jest sukcesywnie uzupełniana o indywidualne profile kandydatów, zawierające bardziej rozbudowane notki biograficzne. Profile części polityków, którzy w przeszłości kandydowali do parlamentu bądź samorządu, zawierają także adresy ich biur poselskich, adresy kontaktowe oraz linki do mediów społecznościowych oraz prywatnych stron internetowych.

Dane są aktualizowane na bieżąco, równolegle z publikacjami komitetów wyborczych dot. kolejnych kandydatów. Po 6 września baza MamPrawoWiedziec.pl zostanie uzupełniona o dane z list opublikowanych przez PKW.

We wrześniu uruchomiona będzie porównywarka poglądów kandydatów przygotowana na podstawie odpowiedzi kandydatów i kandydatek na kwestionariusz MamPrawoWiedziec.pl.

Kandydatki i kandydaci pytani są o kluczowe kwestie biorąc pod uwagę główne wyzwania jakie staną przed Polską w nadchodzącej kadencji i którymi, w ramach swoich kompetencji, będzie się zajmował parlament.

Pytania w kwestionariuszu powstają we współpracy z ekspertami, think tankami i niezależnymi inicjatywami specjalizującymi się w wybranych dziedzinach.

Odpowiedzi zbierane są bezpośrednio od kandydatów za pomocą narzędzia do prowadzenia badań on-line.

Zachęcamy do korzystania z danych i treści publikowanych w MamPrawoWiedziec.pl.

 

Strona Mamprawowiedziec.pl prowadzona jest przez Stowarzyszenie 61, które jest apartyjną, niezależną organizacją pozarządową. Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne. W serwisie MamPrawoWiedziec.pl od 2007 roku prezentowane są dane o doświadczeniu zawodowym i społecznym, poglądach, aktywności i stanie majątku posłów, senatorów, posłów do Parlamentu Europejskiego, prezydentów miasta oraz kandydatów na te funkcje.

 

POZNAJ SWOICH KANDYDATÓW

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Cała Polska
21.05.2024
- 31.10.2024
cała Polska
27.05.2024
- 27.05.2024
Cała Polska
13.05.2024
- 12.06.2024
Cała Polska
21.05.2024
- 31.10.2024
cała Polska
27.05.2024
- 27.05.2024
Cała Polska
13.05.2024
- 12.06.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!