Gra profrekwencyjna „Głosobranie”

GLS2

„Głosobranie” to gra profrekwencyjna stworzona przez BoMiasto i Watchdog Polska. Pomysł na akcję narodził się podczas warsztatów „Idę Na Wybo23”, organizowanych przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska oraz Stowarzyszenie 61. Projekt ten jest częścią większego przedsięwzięcia finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG, o nazwie „Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy”.

Celem „Głosobrania” jest zachęcenie do udziału w wyborach parlamentarnych w 2023 roku poprzez działania profrekwencyjne. Akcja jest skierowana zarówno do organizacji pozarządowych, jak i wszystkich chętnych osób. Możliwe jest zorganizowanie własnego stoiska profrekwencyjnego w różnych miejscach, na przykład podczas lokalnych wydarzeń.

Proces Głosobrania składa się z kilku kroków. W ramach stoiska profrekwencyjnego uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w „Testie Wartości”, gdzie wybierają 4 najważniejsze dla nich wartości, a następnie wrzucają swój „głos wartości” do „urny wyborczej”. Dodatkowo, mogą podejść do „kosza wiklinowego”, gdzie znajdują się przykładowe karty do głosowania, i zastanowić się, czy dany głos będzie ważny. Kolejnym etapem jest narysowanie trasy do lokalu wyborczego na przygotowanej mapie.

Ważne jest, aby „Głosobranie” było przeprowadzane przez co najmniej dwie osoby. Projekt ma na celu podkreślenie związku między wartościami a wyborami oraz edukację dotyczącą procesu wyborczego.

Jak piszą organizatorzy akcji:

Głosobranie to akcja dla każdego. Stoisko możesz umieścić wszędzie, na przykład podczas wydarzeń w Twojej gminie. To kampania skierowana do organizacji pozarządowych, ale również wszystkich osób, które chcą się zaangażować w działania profrekwencyjne dotyczące wyborów parlamentarnych w 2023 roku

Wejdź na glosobranie.pl i dowiedz się więcej!

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!