Eksperci Fundacji przyjadą do Waszej miejscowości. Porozmawiajmy o wyborach!

GNW

W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi Fundacja Odpowiedzialna Polityka zaprasza organizacje społeczne, inicjatywy lokalne oraz aktywnych obywateli do rozmowy o tym, jak każdy z nas może zaangażować się w działania na rzecz wyborów.

Dlaczego?

– niezależnie od tego jakie mamy poglądy polityczne, jako obywatele mamy prawo wiedzieć jak najwięcej o tym jak przebiegają wybory w Polsce,

– nie ważne czy głosujesz na Partię X czy Partię Y, albo nie głosujesz w ogóle –  możesz zostać członkiem komisji wyborczej, mężem zaufania czy obserwatorem społecznym i dołożyć swoją cegiełkę do tego aby wybory w Polsce przebiegały zgodnie z prawem i były równe, uczciwe i powszechne.

 

Znacie osoby, które chcą się zaangażować, ale nie wiedzą od czego zacząć i jaka rola byłaby dla nich najodpowiedniejsza? Macie pytania i wątpliwości dotyczące przebiegu ostatnich wyborów albo obawy o uczciwość wyborów parlamentarnych? Chcecie monitorować wybory na szczeblu lokalnym, ale nie macie doświadczenia?

Zaproście nas do siebie – eksperci Fundacji przyjadą do Waszej miejscowości i spotkają się z Wami i z zaproszonymi przez Was aktywnymi mieszkańcami!

 

Dlaczego my?

– jesteśmy apolityczną organizacją pozarządową – dla nas nie liczy się to kto wygra wybory, ale czy będą one uczciwe i zgodne z polskim prawem i standardami międzynarodowymi;

– od 2018 roku obserwujemy wybory w Polsce – zaufało nam ponad 500 obserwatorów, którzy wyruszyli z nami do komisji wyborczych w Polsce i za granicą;

– jesteśmy grupą ekspertów-pasjonatów, którzy  na co dzień zajmują się właśnie oceną i poprawą procesu wyborczego w Polsce i na świecie – przez ostatnich 5 lat obserwowaliśmy wybory w 26 krajach świata!

 

Chcecie dowiedzieć się więcej co mamy Wam do zaoferowania? Kliknijcie TUTAJ

Jeśli jesteście zainteresowani współpracą z nami – wypełnijcie formularz!

 

 

Działanie odbywa się w ramach projektu „Gotowi na wybory!” finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

logo programu Aktywni Obywatele

 

Źródło: https://odpowiedzialnapolityka.pl/

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!