Monitoring nieprawidłowości podczas kampanii wyborczej – nabór obserwatorów

OZP

Równość wyborów jest dla Ciebie ważna? Dołącz do misji monitorowania nadużywania zasobów publicznych w wyborach parlamentarnych 2023! 

Chcesz się zaangażować i poprowadzić taką obserwację u siebie?

Zgłoś się już dziś.


W tym roku, poza prowadzonym przez Fundację Odpowiedzialna Polityka monitoringiem dnia głosowania, obserwowane będzie również wykorzystanie zasobów publicznych, zarówno finansowych, jak też materialnych oraz osobowych, w trakcie zbliżającej się kampanii wyborczej zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym.

Każdemu obserwatorowi wyznaczone mu zadania powinny zająć ok. 3-5 godzin w tygodniu.

Zgłoszenia są przyjmowane do końca sierpnia.

Więcej szczegółów.

Fundacja Odpowiedzialna Polityka jest niezależną, apolityczną i bezpartyjną organizacją zajmującą się obserwacją procesu wyborczego w Polsce. Działa od 2018 r. i przez ostatnie 5 lat monitorowała takie kwestie jak otoczenie prawne w którym odbywają się wybory, przebieg dnia głosowania, finansowanie kampanii wyborczej czy reklama polityczna w mediach społecznościowych.
___________________
Metodologia monitorowania wykorzystania zasobów publicznych stworzona została dzięki wsparciu Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca oraz Sieć Obywatelska – Watchdog Polska. Z kolei misja monitoringowa finansowana jest ze środków National Endowment for Democracy.

Źródło: Facebook

***

Chcesz coś jeszcze wiedzieć o wyborach? Masz pytanie dotyczące wyborów? Napisz do nas na adres: redakcja@fww.pl. Postaramy się opublikować odpowiedź.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!