75% Polek i Polaków za wycofaniem hodowli zwierząt w klatkach

okładki-blog-szablony-12-768x474
W czerwcu br. Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat przeprowadziło badanie opinii społecznej, aby sprawdzić nastawienie Polek i Polaków do chowu i hodowli zwierząt w klatkach. Zdecydowana większość badanych uważa, że taka praktyka powinna być zakazana, i oczekuje, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poprze unijny zakaz hodowli klatkowej.

Z najnowszych badań opinii społecznej wynika, że aż 75,1% Polaków uważa, że trzymanie zwierząt hodowlanych w klatkach powinno być zakazane. Polakom zależy na losie zwierząt i poprawie warunków ich utrzymania.

Polacy oczekują też konkretnych kroków legislacyjnych od decydentów. Ponad 70% (70,3%) uważa, że polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi powinno poprzeć unijny zakaz trzymania zwierząt hodowlanych w klatkach, z czego zdecydowanie się z tym zgodziło 38,5% z nich.

Nowe badanie Biostatu jasno pokazuje, że jesteśmy empatycznym narodem, który chce lepszego traktowania zwierząt. Liczymy, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wysłucha głosu Polek i Polaków i poprze wycofanie klatek z hodowli zwierząt. To korzyść nie tylko dla zwierząt, ale też szansa dla polskiego rolnictwa.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!