Fundacja Roll-na, grupa Sołtyski, Fundacja Wspomagania Wsi oraz Fundacja Polska z Natury zapraszają do nowego programu – „Zakorzenione”. Program skierowany jest do liderek – sołtysek, członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, a także przedstawicielek i przedstawicieli organizacji lokalnych, którzy realizują lub chcą realizować działania prośrodowiskowe z mieszkańcami na obszarach wiejskich.
Założeniem programu jest wspieranie inicjatyw, które angażują lokalną społeczność w podejmowanie przedsięwzięć na rzecz przyrody i środowiska. Chcemy wzmacniać i wspierać oddolne pomysły, które wyrażane są z troski o swoją „małą ojczyznę”.
W pierwszej fazie projektu do działań zostanie zaproszonych 80 liderek, które w ramach programu otrzymają wsparcie merytoryczne i edukacyjne dotyczące tego, jak współpracować z mieszkańcami i realizować akcje prośrodowiskowe. Wybrane projekty opracowane przez sołtyski i członkinie KGW otrzymają także wsparcie finansowe. Zostanie nim objętych nie mniej niż 40 inicjatyw.
Do Programu Zakorzenione dołączą organizacje lokalne, które także będę brały udział w specjalnie dla nich przygotowanych działaniach edukacyjnych. Następnie 10 inicjatyw otrzyma wsparcie finansowe na działania prośrodowiskowe realizowane w lokalnych społecznościach.
W ramach programu odbędą się webinary, konsultacje z ekspertami, spotkania regionalne, a także wydarzenia sieciujące liderki, organizacje i partnerów.
Zapraszamy do Programu Zakorzenione, który ma być przestrzenią do dialogu i budowania porozumienia na rzecz środowiska naturalnego.
Otwieramy rekrutację dla liderek gotowych do działania na rzecz środowiska.
Ten program jest dla Ciebie, jeśli:
- jesteś liderką – sołtyską lub członkinią Koła Gospodyń Wiejskich
- mieszkasz na terenie województw: podlaskiego, lubelskiego warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, Kaszub lub wschodniej części Mazowsza
- działasz lub chcesz rozpocząć działania na rzecz środowiska naturalnego w swojej okolicy
- wspierasz, integrujesz i troszczysz się o lokalną społeczność
- chcesz zrealizować wydarzenie, które będzie miało pozytywny wpływ na przyrodę i środowisko.
W Programie:
- wsparcie merytoryczne i eksperckie – spotkania online i na żywo m.in. 6 webinarów, 6 spotkań ze specjalistami
- indywidualne konsultacje projektów działań
- nawiązanie kontaktów z innymi liderkami i liderami, którzy działają w różnych regionach Polski – 3 spotkania regionalne
- spotkania sieciujące liderki i organizacje – 2 szkolenia ogólnopolskie.
- wsparcie w działaniach promocyjnych
- dostęp do materiałów szkoleniowych
- doradztwo w zakresie budowania materiałów edukacyjnych
- możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe na działania w wysokości do 3000 zł.
Jak się zgłosić?
Zapoznaj się z regulaminem programu zobacz regulamin
Wypełnij i wyślij nam ankietę i opowiedz, jakie działanie na rzecz środowiska naturalnego chcesz zrealizować w swojej miejscowości.
=======
Zapraszamy do przeżycia inspirującej przygody, dzięki której nawiążesz współpracę z ciekawymi osobami, zdobędziesz nową wiedzę, poznasz dobre praktyki w działaniach i będziesz mogła zrealizować wydarzenie na rzecz środowiska naturalnego w swojej małej ojczyźnie – dla mieszkańców i z mieszkańcami.
Masz szansę na otrzymanie wsparcia finansowego na swoje działania.
======
Udział w programie jest bezpłatny.
HARMONOGRAM
1. Zgłoszenia do programu przyjmowane są w terminie do 2 lipca 2023 roku.
2. Rozmowy online z wybranymi liderkami odbywają się w sierpniu 2023 roku.
3. Komisja Programowa wybiera maksymalnie 80 uczestniczek programu, które otrzymują wsparcie merytoryczne i możliwość sieciowania – do 30 lipca 2023 roku.
4. Pierwsze spotkanie online dla uczestniczek odbędzie się w sierpniu 2023 roku.
5. Komisja Programowa wybiera min. 40 laureatek Programu, które otrzymają wsparcie finansowe na realizację zgłoszonych projektów, w terminie do 15 września 2023 r.
6. Realizacja Projektów następuje w terminie od września do grudnia 2023 r.
W tym czasie uczestniczki otrzymują wsparcie merytoryczne i możliwość sieciowania z innymi liderkami i organizacjami.
Jeśli potrzebujesz wsparcia na etapie wypełniania ankiety lub przygotowywania projektu – zapraszamy do kontaktu:
tel. 61 831 35 36, e-mail: zakorzenione@nawzajem.pl