Pracujesz nad wnioskiem grantowym w ramach Programu AO-FR? Skorzystaj z dostępnych materiałów!

AOFR2

W maju zakończą się dwa ostatnie nabory wniosków w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny: na mikrogranty na rozwój młodych organizacji (8 maja) oraz na projekty interwencyjne (22 maja). Sprawdź, z jakich materiałów warto skorzystać, przygotowując się do złożenia wniosku!

Konkurs na mikrogranty

Konkurs na mikrogranty na rozwój młodych organizacji w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny został ogłoszony 1 marca 2023 roku. Termin składania wniosków minie 8 maja br. o 12:00 (w południe czasu polskiego). 

Dla kogo?

To konkurs dla organizacji zarejestrowanych nie wcześniej niż 28 lutego 2020 i nie później niż 28 lutego 2023 (dzień przed ogłoszeniem konkursu), które nie otrzymały wcześniej żadnego grantu w konkursach organizowanych w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny ani Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. 


Pamiętaj!
Organizacje ubiegające się o mikrogranty mogły składać wnioski w obu Programach, mogą też złożyć wniosek w naborze interwencyjnym do 22 maja.

Z jakich materiałów warto skorzystać?

Całą dokumentację konkursową (w tym: Formularz wniosku ze wskazówkami oraz Wzór planu komunikacji ze wskazówkami) znajdziesz w zakładce: https://aktywniobywatele-regionalny.org.pl/mikrogranty/.

Spośród materiałów dostępnych w “Bibliotece” Programu, warto pamiętać zwłaszcza o:

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się (po 3 maja) z konsultantką lub konsultantem regionalnym Programu.

Konkurs interwencyjny

Nabór wniosków w 2. turze konkursu interwencyjnego w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny rozpoczął się 22 listopada 2022 roku. Wnioski można składać w trybie ciągłym do 22 maja 2023 roku do godz. 12.00 (w południe czasu polskiego). 

Pamiętaj! Organizacje, które ubiegały się już o grant interwencyjny, ale (po zakończeniu oceny merytorycznej w jednej z poprzednich rund) go nie otrzymały, mogą złożyć nowy wniosek w konkursie.

Dla kogo?

To konkurs dla organizacji, które widzą w swojej społeczności sytuację kryzysową (tj. nagłą zmianę sytuacji społecznej lub nasilające się problemy dotyczące konkretnej grupy odbiorców) i mają pomysł na działania odpowiadające na to wyzwanie. Zakładana interwencja ma odpowiadać na konkretne, pilne problemy i obejmować rozwiązania możliwe do wdrożenia i przynoszące konkretne rezultaty w czasie od 3 do 8 miesięcy.

Z jakich materiałów warto skorzystać?

Całą dokumentację konkursową (w tym: Formularz wniosku ze wskazówkami oraz Wzór planu komunikacji ze wskazówkami) znajdziesz w tej zakładce.

Spośród innych materiałów dostępnych na stronie Programu warto pamiętać zwłaszcza o:

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z:

***

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny realizowany jest przez konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego (lider), Fundacja Edukacja dla Demokracji i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG i Funduszy Norweskich. Jego budżet to 26 milionów euro.

Źródło: Informacja nadesłana przez organizatorów

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!