Społeczny kapitał wsi w rękach kobiet. Rusza program ZAKORZENIONE

web_zakorzenione_1200x630pxzaja33

Liderki, sołtyski, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, działaczki organizacji lokalnych – to współczesne kobiety budują społeczny kapitał polskiej wsi. Dla nich powstał program ZAKORZENIONE, a już w czwartek 20 kwietnia 2023 odbędzie się bezpłatne, inaugurujące program webinarium. Aby wziąć w nim udział, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Współpraca jest rodzaju żeńskiego

Webinarium „ZAKORZENIONE: Jak współpracować?” będzie unikatową okazją, by czerpać wiedzę i doświadczenie od kobiet, które od lat działają na rzecz swojej lokalnej ojczyzny, zmieniając oblicze polskiej wsi. Porozmawiamy o tym, jak współpracować, budować relacje z mieszkańcami, samorządem, innymi organizacjami. W webinarium wezmą udział:

  • Beata Jakubiak – Sołtyska wsi Wójtowo gm. Barczewo, Prezeska Stowarzyszenia „Wspólne Wójtowo”, założycielka i wiceprzewodnicząca KGW Wójtowianki, Liderka grupy odnowy wsi Wójtowo, v-ce prezeska Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Barczewo, członkini zarządu MOCna Sieć KGW województwa warmińsko- mazurskiego, Animatorka społeczna Federacji FOSa,
  • Elżbieta Łągiewka – mieszkanka wsi Kłomnice, koordynatorka działania KGW Skrzydlów. Współzałożycielka i przewodnicząca rady Fundacji „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat”,
  • Magdalena Sałek-Lewczuk – społeczniczka, samorządowczyni, wójtka Gminy Jabłonna w woj. lubelskim. Laureatka nagrody Kobieta Aktywna Lubelszczyzny Forum Kobiet Aktywnych oraz nagrody Super Samorząd 2022 w ramach akcji Masz Głos. Absolwentka Szkoły Liderów i członkini Pracowni Samorządowej Fundacji Batorego,
  • Ilona Borowska – sołtyska Brzozowa w powiecie chełmińskim, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Kijewo Królewskie, członkini Zarządu KGW w Brzozowie oraz prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Kijewo Królewskie.

Rozmowę poprowadzi Katarzyna Jabłońska – Kuśmierek. Będzie możliwość zadawania pytań.

Do udziału w webinarium szczególnie zapraszamy liderki, sołtyski, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, działaczki organizacji lokalnych oraz osoby, które chcą zaangażować się na rzecz przyrody i środowiska na obszarach wiejskich.

– Po 20 latach pracy społecznej widzę, jak ważne jest, by dzielić się wiedzą, nie zatrzymywać jej dla siebie i wspierać się nawzajem. Sama przeszłam ścieżkę od zaangażowania w Radę Rodziców, później w wielu lokalnych organizacjach i nie tylko, aż po stanowisko Sołtyski. Na każdym z tych etapów najwięcej dobra udało się wypracować dzięki współdziałaniu i wymianie doświadczeń. Dlatego webinarium może być szczególnie wartościowe dla tych Pań, które działają w pojedynkę i szukają sposobów, by zrobić coś razem. – zachęca Beata Jakubiak, jedna z gościń webinarium.

 

Webinarium “ZAKORZENIONE: Jak współpracować”
czwartek, 20 kwietnia 2023, godz. 18 – 20 

Webinarium jest pierwszym krokiem programu ZAKORZENIONE realizowanego przez porozumienie: Fundacji Roll-na, grupy Sołtyski, Fundacji Wspomagania Wsi oraz Fundacji Polska z Natury. Program jest skierowany do sołtysek, członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, a także organizacji lokalnych, które realizują lub chcą realizować działania prośrodowiskowe na obszarach wiejskich.

***

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!