Klimat, rolnictwo i aktywizm. Warsztaty online

Klimat_rolnictwo_aktywizm_-_Warsztaty_1804
Klimat dla Rolnictwa zaprasza wszystkie osoby zajmujące się rolnictwem lub aktywne w społecznościach wiejskich na bezpłatne warsztaty online we wtorek 18 kwietnia o 17:00. Pokażemy, jak zmiany klimatu i zniszczenie środowiska zagrażają rolnictwu oraz wspólnie będziemy pracować nad pomysłami na to jak możemy się obronić przed tymi zagrożeniami, poprzez oddolne działania lokalne i sprawdzone praktyki rolnicze.

Katastrofa ekologiczna jest rzeczywistością. To nie tylko „ocieplenie” i nie tylko klimat. Z roku na rok sytuacja jest poważniejsza. Susze przeplatają się z ekstremalnymi opadami, wody jest coraz mniej, gatunków roślin i zwierząt ubywa. Rolniczki i rolnicy widzą to najlepiej: ziemia nie chce rodzić, uprawy są coraz droższe, plagi szkodników stają się nieprzewidywalne, a kalendarz zasiewów okazuje się być przestarzały. Jak to działa? Co dalej? I co najważniejsze: czy możemy coś zrobić?
Podczas naszych warsztatów przybliżymy przyczyny i skutki tych zjawisk i wspólnie będziemy pracować nad rozwiązaniami:
  • Jak zmiany klimatu i kryzys ekologiczny wpływają na rolnictwo?
  • Jak rolnictwo wpływa na te kryzysy?
  • Jakie zagrożenia i problemy obserwujemy już teraz?
  • Jak rolnicy i aktywiści wiejscy mogą walczyć z kryzysem ekologicznym, wspierając lokalne społeczności?
Spotkanie będzie miało formę interaktywną: oprócz popartej źródłami naukowymi wiedzy uczestniczki_cy będą mieć przestrzeń do wymiany własnych inspiracji i pomysłów, a nawet tworzenia planów działania.
Warsztat jest wprowadzeniem merytorycznym do cyklu szkoleniowego „O co walczą oddolne ruchy wiejskie?”, który obejmuje narzędzia niezbędne do efektywnego planowania i prowadzenia projektów aktywistycznych, w tym w obszarze klimatu i rolnictwa. Na kolejnych etapach uczestniczki_cy będą mieć możliwość dalszej pracy i nawiązywania współpracy nad pomysłami, które pojawią się podczas warsztatu.
Aby wziąć udział w warsztatach, należy się zarejestrować .
Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!