Partycypacja obywatelska dla początkujących, czyli Debiuty w partycypacji

dwp2

Fundacja Stocznia uruchomiła program „Debiuty w partycypacji”, którego celem jest wsparcie organizacji społecznych w przeprowadzeniu jej pierwszego działania partycypacyjnego (lub pierwszego w do tej pory niestosowanej formule).

Debiuty w partycypacji

Nawet jeśli nie wiesz, czym dokładnie jest partycypacja obywatelska i nigdy wcześniej nie przeprowadzałeś/aś procesów współdecydowania czy wpływania na sprawy publiczne, a czujesz, że macie wiele do przedyskutowania w swojej miejscowości czy okolicy, spróbuj z nami swoich sił.

Na czym polega program?

W programie, pod czujnym okiem naszych ekspertów/ek, przeprowadzimy przez cały proces te organizacje, które chcą budować przestrzeń do dialogu i merytorycznej rozmowy. Sfinansujemy także zaplanowane wspólnie lokalne działanie partycypacyjne. Do udziału zapraszamy organizacje, które stawiają swoje pierwsze kroki w obszarze partycypacji obywatelskiej lub wręcz dopiero o tym myślą.

Będziemy wspierać organizacje merytorycznie i finansowo, poprzez m.in.:

  • pomoc w zaplanowaniu i zorganizowaniu lokalnego procesu partycypacyjnego (np. konsultacji społecznych, akcji informacyjnych, itp.),
  • indywidualne konsultacje z mentorem/ką, którzy wesprą organizację w diagnozie lokalnej sytuacji,
  • przekazanie dotacji w wysokości 6 tys zł na przeprowadzenie wybranego procesu/działania partycypacyjnego,
  • informację zwrotną (opinię ekspercką) na temat realizacji działania (co poszło gładko, a o co należy zadbać mocniej w przyszłości),
  • udział w spotkaniach sieciująco-szkoleniowych, aby poznać się z innymi organizacjami i wzmocnić działania instytucjonalne,
  • bon szkoleniowo-rozwojowy o wartości 2 tys zł na wzmocnienie swojej organizacji jako instytucji.

 

Dla kogo przeznaczony jest program?

Program skierowany jest do organizacji społecznych zarejestrowanych w Polsce, a zwłaszcza do organizacji pozarządowych z małych i średnich ośrodków miejskich oraz obszarów wiejskich. Szczególnie zachęcamy do udziału w programie organizacje z: miast powiatowych, tzw. byłych miast wojewódzkich i obszarów wiejskich.

Nabór do programu trwa do 28 kwietnia 2023 r. do godz. 12:00, a zgłosić się można poprzez formularz na stronie: www.partycypacjaobywatelska.pl/debiuty/zglos-sie.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie zapraszamy na bezpłatny webinar informacyjny, który odbędzie się w środę, 19 kwietnia 2023 r. o godzinie 10:00. Aby się zgłosić na webinar, prosimy o wypełnienie tego formularza.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie programu (link) oraz w aktualności (link). Zapraszamy także do zapoznania się z informacjami o programie (link), zasadami wsparcia (link) oraz formularzem zgłoszeniowym (link). Informacje o programie można uzyskać także telefonicznie pod numerem telefonu: 500 142 994 lub mailowo: mgorecki@stocznia.org.pl.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.partycypacjaobywatelska.pl/debiuty.

Źródło: Informacja prasowa

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Szkoły w gminach wiejskich lub miejsko - wiejskich (miasta do 5 tys. mieszkańców)
09.07.2024
- 22.07.2024
on-line i stacjonarnie
10.07.2024
- 05.08.2024
Cała Polska
03.07.2024
- 05.08.2024
Szkoły w gminach wiejskich lub miejsko - wiejskich (miasta do 5 tys. mieszkańców)
09.07.2024
- 22.07.2024
on-line i stacjonarnie
10.07.2024
- 05.08.2024
Cała Polska
03.07.2024
- 05.08.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!