Startuje program dla Kół Gospodyń Wiejskich

kgw

Ruszyła rekrutacja do nowej edycji programu „Danie Wspólnych Chwil” Fundacji Biedronki, który prowadzony jest wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich. Mogą one otrzymać aż 4000 złotych dofinansowania na organizację spotkań przy wspólnym stole z seniorami ze swojego regionu.

Program „Danie Wspólnych Chwil” ma na celu przeciwdziałanie samotności osób starszych z małych miejscowości, zachęcanie ich do wyjścia z domu, a także zwracanie uwagi na kwestię prawidłowego żywienia. Ponadto, projekt ma aktywizować lokalny potencjał, zarówno kulinarny, jak i w wymiarze społecznym. Koła Gospodyń Wiejskich, które uczestniczą w akcji, średnio raz w miesiącu organizują spotkania przy wspólnym stole, na które zapraszają osoby 60+ mieszkające w pojedynkę lub potrzebujące towarzystwa.

Koła Gospodyń Wiejskich dostają od Fundacji Biedronki kod na zakupy do Biedronki, dzięki któremu mogą nabyć produkty potrzebne do przygotowania spotkań z seniorami. Koła mają dowolność w sposobie układania menu spotkań, choć oczywiście mogą liczyć na przykładowe jadłospisy od Fundacji Biedronki, w tym przepisy na zdrowsze wersje popularnych potraw. W czasie programu otrzymują również wsparcie merytoryczne w kontekście żywienia osób starszych. Do ich dyspozycji jest dietetyk, z którym organizowane są szkolenia online. Pomocą służy również ambasador akcji – Jakub Kuroń, znany kucharz należący do legendarnej rodziny Kuroniów.

Dlaczego warto wziąć udział w kolejnej edycji programu „Danie Wspólnych Chwil” Fundacji Biedronki? Najcenniejsza wydaje się radość, którą daje wspólna biesiada, uśmiech drugiego człowieka i dobre jedzenie. Dzięki takim pozornie zwyczajnym gestom seniorzy mogą poczuć się ważni, docenieni. Przy odrobinie zaangażowania możecie razem ze swoim Kołem podarować seniorom wspólne chwile, które dla wielu z nich są bezcenne – mówi Jakub Kuroń.

W poprzedniej edycji, Koła uczestniczące w programie, miały możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania był warsztat na żywo z Jakubem Kuroniem oraz gadżety programu „Danie Wspólnych Chwil”, jak i książki kucharskie z autografem ambasadora.

Danie Wspólnych Chwil” to wspaniała inicjatywa, która aktywizuje seniorów oraz integruje lokalną społeczność. Dla naszego koła było to niesamowite przeżycie, pełne radości i wzruszeń, dlatego też bez wahania zgłaszamy się do kolejnej edycji. Wspaniale jest działać na rzecz seniorów i widzieć ich szczęście – mówi Joanna Niewiadomska z Koła Gospodyń Wiejskich Dzikowianki, które zajęło pierwsze miejsce w konkursie.

Atrakcje przewidziane są również w kolejnej edycji akcji „Danie Wspólnych Chwil” – w tym szkolenia, podczas których Jakub Kuroń podzieli się z uczestnikami projektu rodzinnymi tajemnicami kulinarnymi.

Jak zgłosić się do programu?

Aby zgłosić się do programu należy wejść na stronę www.daniewspolnychchwil.pl i wypełnić formularz kwalifikacyjny. W tegorocznej edycji przewidziane jest miejsce dla ponad 500 Kół.

Uwaga, liczy się kolejność zgłoszeń.

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki działa od 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”, w których potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i trzy programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła ponad 108 mln złotych (status na 02.2023).

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Cała Polska
01.06.2023
- 15.08.2023
Cała Polska
07.04.2023
- 31.12.2023
Woj. warmińsko-mazurskie
01.07.2023
- 31.12.2023
Cała Polska
01.06.2023
- 15.08.2023
Cała Polska
07.04.2023
- 31.12.2023
Woj. warmińsko-mazurskie
01.07.2023
- 31.12.2023

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!