Autobusy szkolne dla Ukrainy

AUA

Bezpieczne dowożenie ukraińskich dzieci do szkół. Kampania solidarnościowa UE.

Edukacja jest kamieniem węgielnym naszej przyszłości. Bezpieczny dostęp do szkoły jest sprawą nadrzędną, ponieważ daje dzieciom poczucie normalności i jest niezbędny dla ich dobra i przyszłości. Szacuje się, że w Ukrainie 5,7 mln dzieci w wieku szkolnym dotkniętych zostało skutkami nieuzasadnionej agresji Rosji wobec ich kraju, a tysiące szkół i placówek zostało uszkodzonych.

Kampania solidarnościowa mająca na celu podarowanie autobusów

Komisja wzywa publiczne i prywatne podmioty w UE i poza nią do połączenia sił w duchu solidarności i przekazywania w nadchodzących miesiącach autobusów, które są niezbędne do zapewnienia ukraińskim dzieciom bezpiecznego dojazdu do szkoły.

Potencjalni darczyńcy mogą to zrobić za pośrednictwem Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności (UMOL), który odgrywa już kluczową rolę w przekazywaniu niezbędnego wsparcia Ukrainie i jej ludności, w tym sprzętu noclegowego, żywności, wyposażenia szpitalnego, karetek pogotowia, pojazdów strażackich itp.

Jak przekazać darowiznę?

Jesteś podmiotem publicznym lub prywatną firmą z siedzibą w UE i chcesz przekazać autobusy? Przeczytaj najpierw poniżej odpowiedzi na często zadawane pytania. Możesz się również skontaktować z przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w swoim kraju, które udzieli Ci wszelkich dodatkowych informacji o tej kampanii.

Jeśli chcesz przekazać autobusy, wpisz szczegółowe informacje do tabeli w ExceluWyszukaj ten link w innym języku i wyślij ją na adres: EU-BUSES-UKRAINE@ec.europa.eu. Należy uważnie przeczytać definicje w zakładce Explanations w tej tabeli.

 
***
Technical specifications for bus offers
English
(29.76 KB – XLSX)

Pobierz

Jakiekolwiek inne pytania prosimy kierować do specjalnego zespołu w Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego UE (ERCC) w Komisji Europejskiej. Wystarczy wysłać e-mail na adres EU-BUSES-UKRAINE@ec.europa.eu

FAQs School buses for Ukraine campaign
polski
(276.2 KB – PDF)

Pobierz

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!