Do końca stycznia OSP zbiera latarki dla dzieci na Ukrainie

UKRzajawka

Fundacja Uniters (United Volunteers) w ramach akcji „Święta bez taty” zwraca się do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z prośbą o wsparcie organizowanej przez Fundację akcji polegającej na podarowaniu każdemu dziecku na Ukrainie małej latarki jako symbol Światła od Świata.

Ciemne schrony, brak prądu w domu, szkole, przedszkolu ze względu na bombardowania, ciemne korytarze, nieoświetlone ulice i klatki schodowe…- to rzeczywistość ukraińskich dzieci. Wszystkie dzieci boją się ciemności. Razem podarujmy im Światło – Bożonarodzeniowy symbol nadziei
i namiastkę poczucia bezpieczeństwa. Chcemy by ta symboliczna latarka, która rozproszy ciemność
i strach była dla nich przypomnieniem, że cały Świat jest z nimi.

Prosimy o przyłączenie się do akcji. Niech Wasza MDP lub OSP przeprowadzi zbiórkę latarek na swoim terenie a po ich zebraniu prześle je do Warszawy. Do Waszego punktu z zebranymi przez siebie latarkami mogą zgłaszać się także inne organizacje (szkoły, przedszkola). Akcję przesyłania paczek organizuje wybrana firma kurierska.

Jeśli deklarujesz chęć dołączenia do akcji wypełnij ankietę zamieszczoną pod poniższym linkiem. Otrzymasz wtedy kod uprawniający do bezpłatnej wysyłki paczki.

Fundacja Uniters zawiezie zebrane latarki na Ukrainę, a tam trafią do punktów ich wydawania dzieciom. Punkty będą zorganizowane w każdej wsi, miejscowości, w większych miastach będzie ich kilka. Siły Zbrojne Ukrainy podjęły się współpracy w organizacji tych punktów i zobowiązały się do zapewnienia ich bezpieczeństwa. Dary będą rozdawane przez wyznaczonych żołnierzy, urzędników państwowych i członków organizacji wolontariackich. W pierwszej kolejności adresowane będą na wschodnie tereny Ukrainy, gdzie zniszczenia i cierpienie ludności cywilnej są największe.

Akcja zbierania latarek została przedłużona do końca stycznia 2023.

Więcej informacji

Źródło: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Woj. warmińsko-mazurskie
01.07.2023
- 31.12.2023
gminy do 25 tys. mieszkańców
30.05.2023
- 07.09.2023
Woj. warmińsko-mazurskie
01.07.2023
- 31.12.2023
gminy do 25 tys. mieszkańców
30.05.2023
- 07.09.2023

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!