Nie strzelaj w Sylwestra! Zamiast strzelać, sypnij groszem dla zwierzaków ze schroniska!

Nie strzelaj w Sylwestra(1)

“Zamiast strzelać fajerwerki, kupmy do Schroniska Psie i Kocie cukierki”. Z takim hasłem rusza akcja organizacji “Pod Psią Gwiazdą” w Kłodzku. Jak co roku Wolontariusze apelują o rezygnację z fajerwerków i petard.

Sylwester wciąż dla wielu osób oznacza huczną zabawę z fajerwerkami. To, co  dla ludzi jest rozrywką, dla Podopiecznych Schroniska jest źródłem strachu. Zwierzęta mają zmysł słuchu wyostrzony o wiele bardziej niż ludzie. Wystrzały mogą wywołać u nich nawet ataki paniki, co z kolei skutkować może ucieczką, zranieniem, a w najgorszych wypadkach śmiercią.

– Można w inny sposób wystrzałowo uczcić nadchodzący Nowy Rok. Wystarczyć odpalić naszą zbiórkę i dołączyć do naszej akcji. Za zebrane pieniądze zakupimy karmę i łakocie dla naszych Podopiecznych – informują Wolontariusze na stronie zbiórki.

Akcja schroniska ma znaczenie nie tylko dla znajdujących się w nim zwierząt. Na stres związany z fajerwerkami w równym stopniu narażone są również zwierzęta domowe i dzikie. O ile zwierzęta domowe mogą liczyć na opiekę swoich właścicieli, te żyjące w naturalnym środowisku, muszą radzić sobie same. W instynktownej ucieczce często tracą zdrowie i życie.

Aby to zmienić, wystarczy zrezygnować z hucznych fajerwerków i petard. Tak niewiele wysiłku może przynieść ogromny efekt. Pieniądze, które przeznaczone byłyby na fajerwerki, można przeznaczyć na schronisko. Również jeśli już jakiś czas temu zrezygnowałeś z petard, zachęcamy do wsparcia Podopiecznych Schroniska na stronie Pomagam.pl

Linki do zbiórki

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.  

 

Źródło: Informacja prasowa

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!