Krzyk rozpaczy porzuconych zwierząt!

Zbiórki na zwierzęta

Polaków nie stać na ich leczenie i utrzymanie. Coraz częściej oddają zwierzęta do schronisk.

Inflacja i kryzys ekonomiczny odbijają olbrzymie piętno na losie zwierząt. Koszty leczenia i utrzymania drastycznie wzrosły, przez co właściciele czworonogów coraz częściej decydują się na bardzo radykalne kroki. Zwierzęta trafiają do schronisk, które zaczynają pękać w szwach, a to dopiero początek zimy…

Kryzys gospodarczy doprowadził do dramatu wielu polskich rodzin. W takich sytuacjach pierwsze cierpią zwierzęta. Liczba zwierząt czekających na ratunek, porzuconych, przewlekle chorych, wygłodzonych łamie serce. Rok 2022 to dla nas cios za ciosem. Sąsiadująca wojna, inflacja, wzrost cen to ogromny ciężar – pisze Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu na stronie swojej zbiórki w serwisie Pomagam.pl.

W schroniskach gołym okiem widać, że społeczeństwo biednieje. Porzuconych zwierząt przybywa, a liczba adopcji drastycznie maleje. Obecna dramatyczna sytuacja to również pokłosie pandemii, podczas której mnóstwo osób przygarnęło zwierzęta pod swój dach. Wielu właścicieli nie ma już możliwości pracy zdalnej. Do tego dochodzi wzrost kosztów opieki weterynaryjnej, karmy, szczepień, czy leczenia. To wszystko drastycznie odbija się na zwierzętach.

Pod bramę naszego schroniska bardzo często przyjeżdżają ludzie, którzy mówią wprost, że muszą oddać psa lub kota, bo nie mają pieniędzy na jego utrzymanie. Dodatkowo mnóstwo niechcianych zwierzaków trafia do okna życia. Tak złej sytuacji nie było od czasu wielkiej powodzi w 2010 roku… Wtedy w schronisku przebywało około 600 porzuconych zwierząt. Dzisiaj jest ich ponad 700 – mówi Joanna Repel z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl. 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!