Raport etnograficzny wraz z mapą trafi do mieszkańców gminy Leoncin

Leoncinzaja

Stowarzyszenie Enjoy Leoncin działa na terenie gminy Leoncin od 2017 roku. Sztandarowym projektem jest łódź „Nadwiślanin” – drewniany bat wiślany wybudowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz „Wiślane Spotkania” – spotkania nad Wisłą promujące region, turystykę oraz tradycje flisackie.

Obecnie organizacja zakończyła projekt pn. „Nasza historia”, na który pozyskała środki również od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zadanie miało na celu stworzenie raportu etnograficznego gminy Leoncin, a uzupełnieniem tego dokumentu jest mapa z zaznaczonymi obiektami kulturowymi i historycznymi w gminie. Zadanie rozpoczęły warsztaty ze społecznością lokalną, następnie przeprowadzono wywiady z mieszkańcami, którzy zechcieli wziąć udział w projekcie.

Dokument opracowało Stowarzyszenie Pracowania Etnograficzna z Warszawy, które skupia etnografów i antropologów kultury. Oba dokumenty będą dostępne w Bibliotece Publicznej w gminie Leoncin, Urzędzie Gminy, Centrum Informacji Turystycznej – LOT Trzech Rzek w Modlinie, u członków Stowarzyszenia Enjoy Leoncin oraz będzie do pobrania w formie elektronicznej ze strony organizacji.

Projekt jest rozwojowy, bo już mamy pomysły jak go poszerzyć o następne elementy. Widzimy duże zainteresowanie raportem i mapą, mamy nadzieję, że będą do nas zgłaszać się kolejni mieszkańcy, którzy zechcą podzielić się swoja wiedzą na temat historii i dziedzictwa kulturowego w gminie”. – mówi nam Marzena Dobraczyńska wiceprezes Stowarzyszenia Enjoy Leoncin.

Członkowie Stowarzyszenia dziękują wszystkim zaangażowanym w projekt i zapraszają w szeregi swojej organizacji.

Materiał prasowy Stowarzyszenia Enjoy Leoncin

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!