Poznajemy się NAWZAJEM

NAWZAJEMzaja

Naszą misją jest pokazanie prawdziwych historii współczesnych kobiet budujących społeczny kapitał wsi. Nie jest to jednak wizja wsi sielankowej ale prawdziwej, której motorem napędowym są kobiety.

One same rzadko dbają o swój wizerunek, umniejszając swoim dziełom. Najczęściej stoją na drugim planie jako ciche bohaterki lokalnych społeczności.

W ramach projektu NAWZAJEM.pl, na specjalnie przygotowanej stronie, prezentujemy portrety kobiet, mieszkanek polskich wsi, które powstawały poprzez osobiste spotkanie dziennikarek z bohaterkami. Efektem są teksty oparte na pogłębionych, szczerych, a nawet intymnych, wywiadach.

To mozaika stworzona przez opowiedziane kobiece historie. Tekstom towarzyszą portrety fotograficzne. To wielogłosowa opowieść kobiet, które każdego dnia łączą wiele ról: matek, żon, córek, przedsiębiorczyń, rolniczek, urzędniczek, sołtysek, animatorek życia lokalnego. Ciężko pracują. Codziennie udzielają bezinteresownej pomocy i wsparcia potrzebującym. Są zwyczajne w swojej niezwykłości i niesamowicie skromne.

Nasze bohaterki to spełnione osoby dzielące się swoimi refleksjami, dojrzałe i świadome swoich wyborów oraz popełnionych błędów, dbające o rozwój strażniczki tradycji.

Mamy nadzieję, że te historie będą źródłem inspiracji i motywacją do spojrzenia na siebie NAWZAJEM ciepłym, łagodnym wzrokiem.

 

To dopiero początek. Będziemy tę kobiecą opowieść rozwijać o sylwetki kolejnych, przepełnionych życiową mądrością bohaterek. Na stronie www.nawzajem.pl uruchomiliśmy formularz i za jego pośrednictwem można zgłaszać kolejne kandydatki.

Planujemy jeszcze silniejsze zaakcentowanie obecności kobiet w ich społecznościach. Pracujemy też nad inicjatywami rozwojowymi, wzmacniającymi, sieciującymi.

Bardzo zależy nam na łączeniu bohaterek, by mogły się inspirować i wspierać nawzajem.

Dlatego jeśli w Waszej okolicy działa bohaterka, która czyni dobro na rzecz lokalnej społeczności – napiszcie do nas.

 

Projekt jest realizowany przez Fundację Roll-na, dzięki wsparciu Magovox.

Fundacja Roll-na powstała w 2019 roku, by w różnych obszarach wspierać środowiska wiejskie: komunikować je ze sobą, budować pozytywny wizerunek mieszkańców wsi – osób wyjątkowych, przedsiębiorczych i kreatywnych, szczególnie kobiet – bohaterek lokalnych społeczności.

Zespól fundacji tworzą aktywistki, medioznawcy i eksperci działający na rzecz rozwoju wsi.

***

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!