Obywatelski HiT

HIT

Obywatelski HiT to inicjatywa ekspertów organizacji zajmujących się edukacją historyczną i obywatelską, powstała w odpowiedzi na wprowadzenie w szkołach nowego przedmiotu – historia i teraźniejszość (HiT), którego podstawa programowa oraz podręcznik autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego, budzą niepokój historyków, nauczycieli, rodziców i samych młodych ludzi.

Grupę współtworzą eksperci, m.in. Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodka Karta, Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, Europejskiego Centrum Solidarności i Stowarzyszenia 61, akademicy oraz nauczycielki i nauczyciele, pasjonaci historii i wiedzy o społeczeństwie.

Na stronie Obywatelski HiT znajdziecie obszerną bazę materiałów edukacyjnych. To ponad 600 pozycji: filmów, scenariuszy lekcji, propozycji ćwiczeń, tekstów źródłowych, haseł słownikowych, itd.

Wśród nich znajdują się materiały nowe – stworzone specjalnie do nauki HiT i inicjatywy partnerskie – m.in. Uczę HiT z CEO, Cyfrowy HiT, Historia BEZ KITU, Otwarta szkoła, Jak zrobić z HITu hit oraz wybrane, istniejące już wcześniej pomoce edukacyjne do historii najnowszej i edukacji obywatelskiej (m.in. materiały serwisu e-podręczniki, archiwa Polskiego Radia i inne).

Materiały są uporządkowane merytorycznie (zgodnie z punktami podstawy programowej HiT) oraz ze względu na ich rodzaj (lekcje, filmy, teksty, itd.).

Przejdź na portal Obywatelski HiT

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!