Obywatelski HiT

HIT

Obywatelski HiT to inicjatywa ekspertów organizacji zajmujących się edukacją historyczną i obywatelską, powstała w odpowiedzi na wprowadzenie w szkołach nowego przedmiotu – historia i teraźniejszość (HiT), którego podstawa programowa oraz podręcznik autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego, budzą niepokój historyków, nauczycieli, rodziców i samych młodych ludzi.

Grupę współtworzą eksperci, m.in. Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodka Karta, Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, Europejskiego Centrum Solidarności i Stowarzyszenia 61, akademicy oraz nauczycielki i nauczyciele, pasjonaci historii i wiedzy o społeczeństwie.

Na stronie Obywatelski HiT znajdziecie obszerną bazę materiałów edukacyjnych. To ponad 600 pozycji: filmów, scenariuszy lekcji, propozycji ćwiczeń, tekstów źródłowych, haseł słownikowych, itd.

Wśród nich znajdują się materiały nowe – stworzone specjalnie do nauki HiT i inicjatywy partnerskie – m.in. Uczę HiT z CEO, Cyfrowy HiT, Historia BEZ KITU, Otwarta szkoła, Jak zrobić z HITu hit oraz wybrane, istniejące już wcześniej pomoce edukacyjne do historii najnowszej i edukacji obywatelskiej (m.in. materiały serwisu e-podręczniki, archiwa Polskiego Radia i inne).

Materiały są uporządkowane merytorycznie (zgodnie z punktami podstawy programowej HiT) oraz ze względu na ich rodzaj (lekcje, filmy, teksty, itd.).

Przejdź na portal Obywatelski HiT

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!