Na ratunek Rzece – zbiórka na odbudowę ekosystemu Odry

07b7249257349377fdddae78d4e8317dzaja23466xxICxxDD

Właśnie ruszyła zbiórka funduszy, której celem jest naprawa ekosystemu jednej z największych rzek w Polsce – Odry. Po ostatnich wydarzeniach – rzeka jest całkowicie martwa. Youtuber Grzegorz Marcinkiewicz przy pomocy serwisu Zbieram.pl prosi o wsparcie.

Grzegorz Marcinkiewicz jest znanym youtuberem, który prowadzi kanał o tematyce wędkarskiej – Wyhaczone. Na portalu Zbieram.pl uruchomił zbiórkę funduszy. Pozyskane pieniądze będą przeznaczone na badania ichtiologiczne, zebranie zespołu specjalistów oraz sprawdzenie bezpieczeństwa wody. Jak tylko stanie się ona znów zdatna do życia, zostaną zakupione ryby i wpuszczone, by na nowo zasiedlać rzekę. Odbędzie się to w miejscach, w których wyłowiono najwięcej śniętych ryb. Mowa jest tutaj o rzece Odrze oraz kanale Gliwickim, na których wystąpił pomór ryb.

Akcję wspierają firmy wędkarskie takie jak Rapala, VMC, Okuma,13 Fishing producent łodzi marki Viking oraz działacze PZW. Jednym z patronów medialnych są Wiadomości Wędkarskie.

Grzegorz Marcinkiewicz na co dzień jest ambasadorem kilku wiodących marek wędkarskich. Razem ze swoimi widzami często organizuje różne akcje pomocowe na rzecz polskich wód i ekologii. Wszystkie działania deklarowane w aktualnej zbiórce, będą prowadzone pod okiem specjalistów, którzy również dokładają cegiełkę swojej pomocy. Harmonogram wydatkowania środków będzie publicznie dostępny.

 

Link do zbiórki

Źródło: Informacja prasowa

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!