UWAGA, nadciągają upały. Zapewnij zwierzętom stały dostęp do wody, schronienie w cieniu oraz opiekę

FZ

Fundacja Zwierz podejmuje działania mające na celu ochronę zwierząt w Polsce. Okrucieństwo, znęcanie się nad zwierzętami oraz szereg zaniedbań opiekunów to chleb powszedni organizacji prozwierzęcych.

Lato to wyzwanie dla zwierząt. Podczas upałów narażone są na liczne poparzenia, odwodnienie, udary, a nawet na utratę życia. Szczególnie w trudnej sytuacji są psy żyjące na uwięzi, często bez możliwości schronienia się w cieniu i bez kropli wody. A przecież pies czuje tak jak Ty.

Pamiętaj:

Zwierzęta muszą mieć zapewniony stały dostęp do wody zdatnej do picia.

Pies przebywający na zewnątrz powinien mieć możliwość schronienia się w cieniu. Jeśli ma miejsce w kojcu, powinien on być zacieniony i odpowiednio duży. Gdy przebywa w budzie, ustaw ją w cieniu, odizoluj, pokryj papą – NIE blachą.

Każdy metalowy przedmiot nagrzewa się do wysokich temperatur i może powodować poparzenia. Zrezygnuj także z metalowych uprzęży.

W Ustawie o ochronie zwierząt ustawodawca wskazał, że pies na uwięzi nie może być dłużej niż 12 godzin na dobę a uwięź nie może być krótsza niż 3 metry. Nie ma wątpliwości jednak, że najlepiej nie przetrzymywać na niej psa w ogóle.

Zwierzęta domowe powinny być pod stałą opieką człowieka. Jeśli zauważysz, że dzieje się coś niepokojącego – REAGUJ. Zabierz swoje zwierzę do weterynarza.

Źródło: Fundacja Zwierz

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!