Jak wspierać uchodźców i uchodźczynie? Cykl spotkań on-line

NIEMA2

„Nie ma, że się nie da” to cykl spotkań on-line organizowany przez Fundację Stocznia, podczas których wymieniamy się sprawdzonymi sposobami wsparcia uchodźców i uchodźczyń, ucząc się od siebie nawzajem w tej dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Wspólnie szukamy różnych sposobów, dobrych praktyk i rozwiązań dla konkretnego wyzwania.

Od wielu tygodni społeczności lokalne mierzą się z niesieniem pomocy osobom, które w ostatnim czasie przybyły do Polski z Ukrainy. Szukają pomysłów, łączą zasoby, działają. Wiele z inicjatyw już znalazło skuteczne rozwiązania i udowodniło, że „Nie ma, że się nie da”.

 

O czym rozmawiamy?

Choć skala wyzwań różni się w zależności od wielkości gminy i regionu, to potrzeby uchodźców i uchodźczyń są podobne w całym kraju. Zapewne będą zmieniać się z czasem, a my powinniśmy za nimi nadążyć, czy wręcz je wyprzedzać.

Podczas pierwszego spotkania rozmawialiśmy o możliwościach zapewnienia opieki dzieciom w wieku przedszkolnym. W kolejnym tygodniu skupiliśmy się na edukacji dzieci w wieku szkolnym. Pod koniec kwietnia o swoich działaniach prowadzonych bezpośrednio na granicy polsko-ukraińskiej opowiadali Jana Shostak i Radosław Mysłka. Spotkania majowe rozpocznie rozmowa na temat koordynacji działań instytucji i osób zaangażowanych na poziomie lokalnym.

 

Dołącz do nas!

Spotkania odbywają się co wtorek w godz. 12.00-13.30. Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 maja na platformie Zoom.

Zachęcamy też do zapisania się na nasz newsletter – wysyłamy w nim podsumowania poszczególnych spotkań oraz zapraszamy na kolejne.

Cykl odbywa się w ramach projektu Katalizator innowacji społecznych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

belka logotypy Unia Europejska, flaga Polski oraz logo EFS

Źródło: Fundacja Stocznia

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!