Główne cele polskiej polityki zagranicznej po 24 lutego 2022 r. / Adam Jelonek, Jerzy Marek Nowakowski

globe-86243zajawka

24 lutego 2022 roku, dzień agresji Rosyjskiej na Ukrainę, jest początkiem zmian w systemie światowym.

Ponieważ wojna toczy się tuż za naszą granicą, Polska jest „na pierwszej linii” tego procesu. Jak duże jest i będzie to zagrożenie dla Polski, zależy w dużej mierze od polskiej polityki zagranicznej. Od polskiej polityki zagranicznej zależeć też będzie wykorzystanie „okna możliwości” stworzonych przez tę wojnę.

Tymczasem polskie elity wydają się być zajęte bieżącymi potyczkami politycznymi. Brakuje też eksperckich dyskusji na ten temat. O głównych celach polskiej polityki zagranicznej i nadchodzących zmianach geopolitycznych będą dyskutować prof. dr hab. Adam Jelonek, były ambasador Polski w Malezji, na Filipinach i Brunei, kierownik Katedry Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dr Jerzy Marek Nowakowski, były ambasador w Armenii i na Łotwie, prezes Stowarzyszenia Euro Atlantyckiego. Rozmowę z ambasadorami poprowadzi Piotr Szczepański.

Dr Jerzy Marek Nowakowski – były ambasador RP w Armenii i na Łotwie, prezes Stowarzyszenia Euroatlantyckiego, historyk, dziennikarz, publicysta i polityk

Prof. dr hab. Adam Jelonek – były ambasador w Malezji, na Filipinach i w Brunei, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownik Katedry Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!