Wolontariat w pięciu krokach. Poradnik dla liderów organizacji wiejskich

WW - obrazek wyróżniający(34)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia, publikujemy drugie, zaktualizowane wydanie poradnika dotyczącego aspektów formalnych i organizacyjnych wolontariatu w Polsce.

Celem opracowania jest udzielenie wskazówek, które pozwolą organizacjom na pomyślne i bezpieczne angażowanie wolontariuszy w ich pracę.

Niniejsze wydanie dedykujemy m.in. tym organizacjom, które zaangażowały się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, w tym w wykonywanie świadczeń poza Polską i na obszarach objętych konfliktem zbrojnym.

Zarówno organizacje, które podejmują współpracę z wolontariuszami, jak i sami wolontariusze nie zawsze poświęcają wystarczająco dużo czasu i wysiłku, aby dobrze przygotować się do tego zadania. W rezultacie organizacje i wolontariusze, a także beneficjenci pomocy mogą ze wspólnej pracy wynieść doświadczenia negatywne.

Twoja organizacja będzie się rozwijać lepiej i skuteczniej z zadowolonymi wolontariuszami, którzy rozumieją swoją rolę i czują się członkami zespołu. Ty będziesz czuć się lepiej, wiedząc, że twoi wolontariusze pracują tak, jak najlepiej potrafią i że właściwie spożytkowałeś swój czas i energię, a twój plan nie jest narażony na fiasko.

Niniejszy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Materiały w nim zamieszczone nie stanowią oficjalnej wykładni przepisów ani nie są opinią prawną.

Redakcja Witryny Wiejskiej

POBIERZ PORADNIK W PLIKU PDF

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!