Inicjatywa „Biblioteki dla Ukrainy”

bdu

Stronę Biblioteki dla Ukrainy tworzy Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek i Programu Sektor 3.0.

Strona „Biblioteki dla Ukrainy” dedykowana jest bibliotekom, które również stoją przed wyzwaniami – wspierania osób przybyłych z Ukrainy, ale też dostosowywania (w dłuższej perspektywie) oferty bibliotecznej dla swojej społeczności, której te osoby stały się, lub już niedługo staną się, częścią.

Strona jest zbiorem praktycznych informacji, których szukają i o które często pytają osoby nowo przybyłe z Ukrainy do Polski – informacji dotyczących spraw codziennych, urzędowych i życiowych, związanych z pobytem w Polsce, pracą, nauką, komunikacją, funkcjonowaniem banków czy opieką zdrowotną.

Na stronie znajdziemy odnośniki do stron z przydatnymi zasobami online, w tym książkami w języku ukraińskim i materiałami do nauki języka polskiego (jako obcego), wzory dokumentów do pobrania, materiały na temat dezinformacji, która stała się potężną bronią agresora, i to właśnie teraz bardzo ważne jest, by umieć ją rozpoznawać i skutecznie się przed nią bronić.

Znajdziemy tu również inspiracje z polskich (i nie tylko) bibliotek, dobre praktyki działań edukacyjnych, kulturalnych, wspierających ludzi przybyłych z Ukrainy.

Przejdź na stronę Biblioteki dla Ukrainy.

 

Źródło: https://bibliotekidlaukrainy.org.pl

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!