Sprawdź gdzie i jaka pomoc uchodźcom z Ukrainy jest potrzebna!

pom

Komitet ds. Pożytku Publicznego – w celu zapewnienia właściwego przepływu informacji pomiędzy organizacjami pozarządowymi, a instytucjami koordynującymi w poszczególnych częściach Polski wsparcie dla uchodźców z Ukrainy – będzie do Państwa regularnie wysyłał newsletter z bieżącą listą najpilniejszych potrzeb w każdym z województw.

W załączonym  na dole niniejszego tekstu pliku umieściliśmy aktualną bazę informacji, gdzie na tą chwilę pomoc uchodźcom z Ukrainy jest najbardziej potrzebna z określeniem, jaki rodzaj pomocy jest obecnie najbardziej pilny.

Decyzją MSWiA udział NGO w pomocy dla uchodźców jest koordynowany  regionalnie. Każdy wojewoda wyznaczył koordynatora do tego zadania. Lista pełnomocników wojewodów jest dostępna pod adresem www.gov.pl/pozytek/dlaukrainy.

Przypominamy, że kontakt telefoniczny należy podejmować tylko w sytuacjach wymagających bezpośredniego kontaktu aby nie blokować linii telefonicznych. W innym przypadku prosimy o zgłaszanie oferowanej pomocy za pośrednictwem rządowej strony internetowej www.pomagamukrainie.gov.pl.

Z góry dziękujemy za każdą formę pomocy i zaangażowania, także poprzez przekazywanie niniejszej wiadomości osobom i organizacjom, które mogą włączyć się w akcję #PomagamUkrainie.

 

Komitet ds. Pożytku Publicznego

Materiały

Baza informacji dot. potrzebnego wsparcia dla uchodźców z Ukrainy – stan na 13.03.2022 15.00

Źródło: Komitet ds. Pożytku Publicznego

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!