Wsparcie dzieci z Ukrainy – akcja specjalna

UKRDZIECI

Zespół Stypendiów Pomostowych, wraz z programem Projektor zachęcają do włączenia się w akcję pomocy dla dzieci z Ukrainy, które przybywają do Polski. Zapraszają Stypendystów i Stypendystki pomostowe oraz Wolontariuszy i Wolontariuszki Projektora do działania na rzecz dzieci.

Tysiące ukraińskich dzieci przybywa do Polski i znajduje schronienie w polskich placówkach, świetlicach, noclegowniach, hotelach, prywatnych domach. Wszyscy wiemy, w jak trudnej znajdują się sytuacji. Dlatego zapraszamy studentów związanych z Fundacją do działania – spotkania się z dziećmi i spędzenia z nimi czasu.

Co możesz zrobić?

Pomóż dzieciom z Ukrainy i poprowadź dla nich zajęcia. Nie musisz przygotowywać skomplikowanych zajęć. Wystarczy, że spędzisz z dziećmi czas rysując, grając w piłkę, planszówki czy lepiąc z plasteliny.

Jeśli wiesz, że w Twoim otoczeniu – w Twojej miejscowości czy gminie – znajdują się dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy i chcesz poprowadzić dla nich zajęcia, po prostu to zrób.

Dostaniesz dofinansowanie na materiały, które wykorzystasz na tych zajęciach. Może to być gra planszowa, sprzęt sportowy, plastelina, kredki, materiały do zabaw animacyjnych – to zależy od Ciebie.  Działanie możesz przeprowadzić wszędzie tam, gdzie są dzieci potrzebujące wsparcia –  w małych i dużych miastach oraz wsiach w całej Polsce.

 

Jak to zrobić?

 

  • zarejestruj się na https://apka.projektor.org.pl/login
  • wybierz projekt “Akcja specjalna – wsparcie dla Ukrainy”
  • uzupełnij i potwierdź swoje dane
  • przeklikaj etap szkoleń (nie bierzesz w nich udziału, po prostu przejdź kliknięciem do następnego etapu)
  • poczekaj na informację zwrotną od zespołu Projektora
  • po otrzymaniu potwierdzenia – przejdź do planowania i uzupełnienia zajęć w apce
  • po zaakceptowaniu zajęć w przeciągu max. 2 dni otrzymasz kieszonkowe na materiały

Zajęcia możesz poprowadzić w dowolnej placówce, najlepiej jeśli zrobisz to w swojej okolicy. Podczas planowania zajęć na platformie, w opisie podaj:
– nazwę placówki, w której je poprowadzisz
– kontakt do osoby koordynującej placówką / działaniem na rzecz Ukrainy
– opisz co planujesz kupić za kieszonkowe

 

JAK TO DZIAŁA?

Jeden projekt to dwie godziny zajęć z dziećmi. Jeśli planujesz pracować z dziećmi przez 5 dni po dwie godziny, to będzie to 5 projektów. Dlatego też przypiszemy Ci (zalogujemy) od razu kilka zajęć. Jeśli nie zrealizujesz wszystkich – nie ma problemu, zostaną później usunięte z apki. Jeśli chcesz zaplanować sobie większą liczbę godzin (spotkań), skontaktuj się z zespołem Projektora.

Na każde zajęcia otrzymasz kieszonkowe w wysokości 200 złotych na projekt. Projekty powinny być realizowane w formie stacjonarnej.

Zajęcia możesz poprowadzić sam lub z koleżanką czy kolegą. Jeśli masz taką możliwość – zaproś swoich znajomych-studentów do działania. Pamiętaj, że aby maksymalnie przyśpieszyć działanie, zajęcia będą przypisywane jednej osobie, zgłaszającej projekt.

Jeśli chcesz działać, ale nie wiesz, gdzie można poprowadzić zajęcia dla dzieci – specjalnie na cel akcji tworzymy listę placówek w Polsce, gdzie dzieci czekają na wolontariuszy. Znajdziesz ją TUTAJ.


Wiesz gdzie jest placówka, świetlica, noclegownia, w której znajdują się dzieci uciekające przed wojną? Zgłoś nam informację mailowo (całą dobę), bądź telefonicznie (w miarę możliwości będziemy oddzwaniać):

m.weglinska@projektor.org.pl, tel.: 725 452 616


CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Szczegółowe informacje o akcji oraz kontakt do osób koordynujących akcję znajdziesz na stronie Programu Projektor.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!