Wybieramy polityków, których nie znamy. Z resztą oni nas też nie

WW - obrazek wyróżniający(33)

Chociaż liczba ta w ostatnim czasie rośnie, do wyborów wciąż chodzi mało osób. Mówi się, że polityką najmniej interesuje się młodzież. Czy można za to winić tylko obywateli? Politycy nie zawsze stwarzają warunki, żeby reszta społeczeństwa poczuła, że ma realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu Kacpra Kalety, ucznia szkoły średniej z Szydłowca, który postanowił stawić czoło przekonaniu, że świat polityki jest niedostępny dla ludzi, a w szczególności dla młodych osób. W materiale omawia, czym jest tzw. alienacja polityczna, i w jaki sposób można jej przeciwdziałać.

 

***

Kacper Kaleta – to młody działacz z województwa Mazowieckiego, na co dzień uczęszcza do klasy policyjnej z rozszerzonym WOS-em i przedmiotami prawniczymi. Chętnie angażuje się w działania polityczne i społeczne. Interesuje się polityką i w przyszłości chciałby zostać posłem.

Kacper pełni funkcję asystenta posła Konrada Frysztaka, jako radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego aktywnie działa w komisji Edukacji i Aktywności Obywatelskiej jako wiceprzewodniczący m.in. przy temacie samorządów uczniowskich i praworządności w szkołach. Lokalnie działa m.in. jako wiceprzewodniczący Młodziezowej Rady Miejskiej w Szydlowcu oraz przewodniczący komisji ds. Młodzieży Szkolnej i Środowiska.

Więcej tekstów Młodzieżowej Redakcji:

Autor: Młodzieżowa Redakcja
O autorze: Materiał ten został przygotowany z okazji Europejskiego Roku Młodzieży 2022. Uważamy, że o sprawach młodych osób nie można pisać bez ich udziału. Dlatego w 2022 r. na Witrynie Wiejskiej znajdziecie teksty młodzieżowej redakcji WW!
Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!