Uwaga na szkołę. Rozwiązania dla edukacji

szko

Projekt Uwaga na szkołę | Rozwiązania dla edukacji połączył ekspertów, praktyków i naukowców, zajmujących się na co dzień edukacją – z różnym doświadczeniem, z różnych instytucji i środowisk. Z pomysłem i zaproszeniem wyszła Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego.

Wybraliśmy 14 października na dzień startu nowego projektu edukacyjnego Uwaga na szkołę | Rozwiązania dla edukacji.

Projekt połączył ekspertów, praktyków i naukowców, zajmujących się na co dzień edukacją – z różnym doświadczeniem, z różnych instytucji i środowisk.

Z pomysłem i zaproszeniem wyszła Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego. Wspólnie określiliśmy wyzwania, przed którymi stoi polska szkoła, a następnie w zespołach opracowaliśmy rozwiązania. Znaleźliśmy je w rozmowach z nauczycielami, dyrektorami, uczniami i opracowaliśmy razem z ekspertami i praktykami. Zebraliśmy je, razem z przykładami działań, od nauczycieli, dyrektorów, z różnych szkół – od pierwszych klas szkoły podstawowej, przez klasy starsze, aż po szkołę średnią.

W każdym temacie opracowaliśmy z ekspertami materiał – rozwiązania dla edukacji, w którym określamy wyzwanie, a następnie na kilkudziesięciu stronach pokazujemy, jak można na nie odpowiedzieć w dzisiejszej szkole.

Z każdego tekstu dokonaliśmy wyboru dobrych praktyk i konkretnych wskazówek – rozwiązania dla praktyków, to kilkustronicowy przewodnik dla nauczycieli i dyrektorów.

Zapraszamy do pobrania ze strony projektu pierwszej publikacji „Czas na szkołę dobrych relacji”. To tekst, którym rozpoczynamy cykl, bo w Fundacji EFC wierzymy, że edukacja to relacja. Widać to w naszej pracy ze stypendystami i stypendystami programu Horyzonty. W zacieśniających się kontaktach ze wspaniałymi nauczycielami i nauczycielkami, którzy dzięki grantom w programie Edukacja Inspiracja mogą realizować autorskie projekty edukacyjne i wspierać swoich uczniów i uczennice w rozwijaniu zainteresowań i kompetencji.

Całą uwagę kierujemy na szkołę. Robimy to, bo szkoła jest ważna i jest też naszą wspólną sprawą – uczniów i ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów, samorządów i rządzących. Potrzebuje naszej uwagi, zaangażowania i działania, bo od edukacji zależy nasza przyszłość.

To czas na szkołę dobrych relacji, kompetencji i wspólnoty nauczycieli – zapraszamy
do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami dla edukacji, inspirowania się i wprowadzania ich w swojej szkole. Mamy dowody na to, że każdy może ją zmieniać i rozwijać.

Strona projektu Uwaga na szkołę | Rozwiązania dla edukacji: uwaganaszkole.efc.edu.pl

Źródło: Informacja prasowa

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Maturzyści ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców
09.07.2024
- 20.08.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 15.09.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 14.10.2024
Maturzyści ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców
09.07.2024
- 20.08.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 15.09.2024
Cała Polska
22.07.2024
- 14.10.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!