Help Point Michałowo już działa – jak pomóc uchodźcom

project_178159_1633342310

Kryzys na granicy polsko – białoruskiej spowodował objęcie znacznej części gminy Michałowo stanem wyjątkowym.  Zdjęcia dzieci uchodźców, które przebywały w Michałowie, a następnie zostały odstawione na granicę pojawiły się w mediach i poruszyły wszystkich ludzi wrażliwych na ich los.

W odpowiedzi na ten kryzys władze gminy powołały do życia Punkt Pomocy Osobom Potrzebującym.

Punkt działa całą dobę i mieści się w siedzibie miejscowej OSP, przy ulicy Fabrycznej 2 w Michałowie. Dyżury na miejscu pełnią druhowie, którzy wspólnie z wolontariuszami objeżdżają teren gminy w poszukiwaniu migrantów potrzebujących pomocy.

Punkt Pomocy Osobom Potrzebującym w remizie OSP w Michałowie.

W Punkcie Pomocy Osobom Potrzebującym zbierane są rzeczy pierwszej potrzeby: ciepłe ubrania, buty, koce. Na profilu gminy na Facebooku zamieszczony jest apel o wsparcie na miejscu w formie wolontariatu, oraz o wsparcie finansowe poprzez zbiórkę na portalu www.pomagam.pl.

Wsparcie finansowe będzie przeznaczone na bieżące funkcjonowanie Punktu, zakup jedzenia, ubrań i paliwa do objazdów.

W ciągu pierwszego dnia ludzie wsparli inicjatywę kwotą ok. 20 tyś złotych, z oczekiwanego przez organizatorów zbiórki wsparcia w wysokości tysiąca złotych. Drugiego dnia (obecnie) suma ta wzrosła do ponad 36 tyś złotych.

Aby wesprzeć finansowo Punkt Pomocy Osobom Potrzebującym w Michałowie, można wziąć udział w zbiórce pod adresem: https://pomagam.pl/michalowopomaga

Aby wesprzeć inicjatywę w formie wolontariatu, lub w inny sposób należy skontaktować się z koordynatorem Punktu pod numerem telefonu 512 981 694 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15.

***

Foto: Facebook, pomagam.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pomagaj uchodźcom jako wolontariusz. Od czego zacząć?

Najnowsze wiadomości o demonstracjach, zbiórkach i innych akcjach dotyczących ratowania ludzi na granicy polsko-białoruskiej

Mapa prowadzona przez serwis uchodzcy.info, przedstawiająca działające obecnie na rzecz uchodźców organizacje i inicjatywy

Zrzutka na działania Grupy Granica

Zrzutka dla mieszkańców strefy ratujących życie

Polska Mapa Gościnności

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!