Help Point Michałowo już działa – jak pomóc uchodźcom

project_178159_1633342310

Kryzys na granicy polsko – białoruskiej spowodował objęcie znacznej części gminy Michałowo stanem wyjątkowym.  Zdjęcia dzieci uchodźców, które przebywały w Michałowie, a następnie zostały odstawione na granicę pojawiły się w mediach i poruszyły wszystkich ludzi wrażliwych na ich los.

W odpowiedzi na ten kryzys władze gminy powołały do życia Punkt Pomocy Osobom Potrzebującym.

Punkt działa całą dobę i mieści się w siedzibie miejscowej OSP, przy ulicy Fabrycznej 2 w Michałowie. Dyżury na miejscu pełnią druhowie, którzy wspólnie z wolontariuszami objeżdżają teren gminy w poszukiwaniu migrantów potrzebujących pomocy.

Punkt Pomocy Osobom Potrzebującym w remizie OSP w Michałowie.

W Punkcie Pomocy Osobom Potrzebującym zbierane są rzeczy pierwszej potrzeby: ciepłe ubrania, buty, koce. Na profilu gminy na Facebooku zamieszczony jest apel o wsparcie na miejscu w formie wolontariatu, oraz o wsparcie finansowe poprzez zbiórkę na portalu www.pomagam.pl.

Wsparcie finansowe będzie przeznaczone na bieżące funkcjonowanie Punktu, zakup jedzenia, ubrań i paliwa do objazdów.

W ciągu pierwszego dnia ludzie wsparli inicjatywę kwotą ok. 20 tyś złotych, z oczekiwanego przez organizatorów zbiórki wsparcia w wysokości tysiąca złotych. Drugiego dnia (obecnie) suma ta wzrosła do ponad 36 tyś złotych.

Aby wesprzeć finansowo Punkt Pomocy Osobom Potrzebującym w Michałowie, można wziąć udział w zbiórce pod adresem: https://pomagam.pl/michalowopomaga

Aby wesprzeć inicjatywę w formie wolontariatu, lub w inny sposób należy skontaktować się z koordynatorem Punktu pod numerem telefonu 512 981 694 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15.

***

Foto: Facebook, pomagam.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Sytuacja i wydarzenia na polskiej granicy z Białorusią. Podręczne kompendium wiedzy

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Nasza strona wykorzystuję pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi marketingowych i analitycznych, zapewniania funkcji społecznościowych oraz systemu komentarzy.

Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?