Niezwykłe miejsca w Małopolsce na wakacje lub weekendowy wyjazd – ekoturystyka

Zagórzańskie dziedziny

Zagórzańskie Dziedziny dołączyły do zaszczytnego grona miejsc polecanych przez portal VisitMalopolska na cel wypraw w rytmie eko. Obszar trzech zagórzańskich samorządów oraz jego bezpośrednie okolice, a także Gorczański Park Narodowy, został uznany za doskonałe miejsce do uprawiania ekoturystyki na ziemi sądeckiej. To wymarzony region dla turystów pragnących obcować z naturą i doświadczyć tego, co bliskie.

Wszystkim „zielonym” turystom polecamy propozycje ekowycieczek do miejsc, które łączą Beskid Wyspowy i Gorce, splatają przyrodę z niezwykłymi krajobrazami, wiążą tradycje pasterskie, rzemiosło, kulturę i sztukę https://bit.ly/3vwdNSq – zachęcają kreatorzy zagórzańskiej marki lokalnej. Młodsi i starsi odkrywcy mogą poznać dziedziny zagórzańskiej krainy przez cztery pory roku, o wschodzie i zachodzie słońca. Przemierzając pieszo, na nartach, konno czy rowerem ścieżki wydeptane przez Justynę Kowalczyk, Władysława Orkana i bacę Bulandę nasi Odkrywcy mogą poczuć się zagórzańskimi mistrzami, pisarzami, bacami, zielarzami…
Autorką ekoprzewodnika jest ekspertka, Dominika Zaręba, która podpowiada jak odnaleźć te niezwykłe miejsca podczas jednodniowej wycieczki, weekendowego wypadu, czy dłuższego wakacyjnego pobytu.
Ekoprzewodnik pt. Podróżuj po Małopolsce w rytmie eko. Region Sądecki
a w nim:
Zagórzańskie Dziedziny – łączące Gorce z Beskidem Wyspowym
Śladami dawnych zawodów i rzemiosł od Gorlic po Krynicę-Zdrój
Cztery pory roku w Beskidzie Niskim
Rowerowy Fun w dolinie Popradu i Dunajca Woda, góry i księżna – mikrowycieczki spacerem i rowerem

Dajcie się uwieść Zagórzańskim Dziedzinom! Odkrywajcie je pasjami! Zanurzcie się w ich magii! To dziecinnie proste! – przekonują Zagórzanie.

Źródło: www.visitmalopolska.pl
fot. psc z ekoprzewodnika

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!