„Mali ludzie wielkiej tradycji – Zagórzanie”. Nakręcił film i wysłał do „Zabytkomanii”

WW - obrazek wyróżniający(59)

Dawid Śmieszek, młody i utalentowany w wielu dziedzinach mieszkaniec Kasiny Wielkiej, po raz kolejny próbował swoich sił w konkursie filmowym. Tym razem nakręcił reportaż traktujący o Zagórzanach, szczególnie bliskich jego sercu.

 

Mimo, że jego starania nie zostały docenione czołowymi nagrodami, Zagórzanin przyczynił się swoją pracą do propagowania rodzimej kultury i tradycji.

Uczestnicy mogli nadsyłać film dokumentalny lub reportaż. Tematem VI Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Zabytkomania” zorganizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa było dziedzictwo kulturowe, rozumiane jako dobra kultury, nauki i sztuki, będące zarówno dorobkiem materialnym, jak i niematerialnym poprzednich pokoleń. Tegoroczna odsłona Konkursu, zatytułowana „Wokół nas”, koncentrowała się na emocjach, jakie towarzyszą odkrywaniu dziedzictwa swojej okolicy. Jury konkursowe oceniło nadesłane prace według kryteriów wartości artystycznej, technicznej i merytorycznej.

Nadesłane filmy prezentowały niezwykle wysoki poziom artystyczny i ciekawy sposób upowszechnienia wartości dziedzictwa znajdującego się wokół nas – czytamy w podsumowaniu zmagań.

Celem konkursu było zbudowanie społecznej świadomości wartości dziedzictwa  kulturowego, upowszechnianie wiedzy o lokalnych zabytkach i ich historii, poznanie i promocja lokalnego dziedzictwa oraz rozwój umiejętności tworzenia krótkich form filmowych o tematyce kulturalnej i historycznej.(Źródło: www.nid.pl)

fot.: https://www.facebook.com/zagorzanie

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Obszary do 20 tyś. mieszkańców
20.02.2024
- 25.04.2024
Cała Polska
08.04.2024
- 06.05.2024
Obszary do 20 tyś. mieszkańców
20.02.2024
- 25.04.2024
Cała Polska
08.04.2024
- 06.05.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!