Publikacja „Nasze miejsce. Projekt edukacji etnograficznej dla dzieci i młodzieży”

images_NMFOTO

Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna serdecznie zaprasza do zapoznania się z nowo wydaną publikacją skierowaną do osób pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze lokalnej kultury i dziedzictwa.

Przed osobami pracującymi z dziećmi i młodzieżą w obszarze edukacji związanej z dziedzictwem lokalnym stoi wiele wyzwań. Jak zainteresować tradycją, kulturą i historią najbliższej okolicy? Jak nauczyć na nowo patrzeć na to, co z pozoru jest dobrze znane, co otacza nas na co dzień? Jak działać w miejscowościach, które nie mają kilkusetletniej historii czy zabytkowych obiektów? Proponowanym sposobem odpowiedzi na te pytania są projekty edukacji etnograficznej, w ramach których dzieci i młodzież realizują etnograficzne badania terenowe na wybrany przez siebie temat. Efekty swojej pracy prezentują w postaci wystawy adresowanej do społeczności lokalnej. Publikacja Nasze miejsce… jest przewodnikiem, który pokazuje, jak realizować takie projekty. Do lektury zapraszamy wszystkich interesujących się dziedzictwem lokalnym. Mamy nadzieję, że niniejsza książka okaże się inspirująca i zachęci do realizacji własnych przedsięwzięć.

Publikacja jest bezpłatna. Informacje na stronie Stowarzyszenia oraz publikacja do pobrania znajdują się pod linkiem:

https://etnograficzna.pl/publikacja-nasze-miejsce-projekty-edukacji-etnograficznej-dla-dzieci-i-mlodziezy/

Publikacja powstała w ramach projektu „Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży” realizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Partnerem projektu jest Instytut Etnologii i Antropologii Uniwersytetu Warszawskiego. Patronat medialny nad projektem objęli: Barbarzyńca. Pismo antropologiczne, Kultura Ludowa i Witryna Wiejska.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!