O Nas

Witryna Wiejska redagowana jest przez zespół Fundacji Wspomagania Wsi. Celem działania portalu jest budowanie i udostępnianie bazy praktycznych, aktualnych informacji pomocnych w rozwoju indywidualnym, społecznym i gospodarczym mieszkańców terenów wiejskich.

Witryna Wiejska powstała w ramach programu VITA (Village in Transition), prowadzonego we współpracy przez Fundację Wspomagania Wsi i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. W latach 2002-2003 stanowiła elektroniczną wersję Atlasu Inicjatyw: bazy danych o lokalnych organizacjach i działaniach. 17 stycznia 2005 roku pierwszy Internauta zawitał na strony nowo powstałego portalu dla aktywnych mieszkańców wsi – Witryny Wiejskiej.

Od tego czasu Witryna Wiejska kilkukrotnie przechodziła zmiany wyglądu, pojawiły się też nowe elementy – multimedia, forum internetowe, poczta. Ciągle rosła też społeczność internautów skupionych wokół portalu. W styczniu 2015 roku redaktorzy portalu powołali do istnienia grupę tematyczną DZIAŁAMY DLA WSI na Facebooku. Grupa jest przestrzenią dla wszystkich tych, którzy działają na obszarach wiejskich i chcą wymieniać się doświadczeniami i oferować własną pomoc. Społeczność którą skupia grupa to dziś ponad 5000 internautów.

W roku 2020 Witrynę Wiejską odwiedza średnio 38 tysięcy użytkowników miesięcznie.

W myśl redakcji, zespołu Fundacji Wspomagania Wsi, Witryna ma być portalem współtworzonym przez użytkowników. Oznacza to, że każdy może zadawać pytania ekspertom w dziedzinie prowadzenia biznesu, czy działań organizacji społecznych, ale także przysyłać materiały, teksty, zdjęcia, aby portal był bogatszy i ciekawszy. Witryna Wiejska ma być wspólnym forum dla mieszkańców małych miejscowości, pokazywać to, co łączy i co dzieli lokalne środowiska. Każdy może w tym wziąć aktywny udział.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z redaktorami.

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Nasza strona wykorzystuję pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi marketingowych i analitycznych, zapewniania funkcji społecznościowych oraz systemu komentarzy.

Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?