Dramatyczna sytuacja zdrowotna – gdzie szukać pomocy?

PYTANIE:

Zwracam się z ogromną prośbą do wasz o pomoc moze napisze o sobie Jestem osobą chorującą . Mieszkam w mieszkaniu socjalnym jest to barak ,gmina wybudowała dla biednych ludzi mieszkam koło międzychodu , a w nim wszystko na prąd włącznie z ogrzewaniem mieszkam ,koło międzychodu ,mam problemy zdrowotne, jak i finansowymi. ZUS na ostatniej komisji zabrał mi rente, jaką miałam zasiłek stały 240zł zł

ZUS odmówił mi renty choruje ,juz parę lat drugi rok zaraz jak mi usunęli raka macicy ,następnie wykryli mi guza w piersi byłam raz w poznaniu ,miałam jechać ,na następna wizyte ale nie pojechałam ,bo nie miałam za co ,do poznania mam 80km ,a nie stać mię na autobus boli mię pierś ,wiem ze mam raka w piersi czuje go bo mię boli ale co mam zrobić nie leczę sie bo z czego nie jestem ubezpieczona ,jak to chodzić do lekarzy bo nie mam i tak za co wykupić leków ,mam tętniaka ,łuszczyce niedokrwistość wszelkie dokumenty mojej choroby posiadam wszystkie mogę wysłać

w tej chwili żyje to, co mi da OPS, jest to zasiłek w kwocie 200zł miesięcznie ,nie jestem w stanie z tego wyżyć nie płace czynszu, bo nie mam, za co rośnie mi dług boje się ze mogą mię wyrzucić z mieszkania ,,boje się ze w, wkrótce odetną mi światło te 200zł co dostaje z OPS ,kupuje tylko żywność ,nie mam już siły, by dalej żyć, jak mam normalne funkcjonować. Nie mam siły, by ten ciężar życia nieść. Chciałabym godnie żyć. Moje marzenie jest w tej chwili ,,pokonać chorobe rak,,,, ,samej mi się to nie uda ,walczę jak mogę ,moje ręce całe są w łuszczycy nie stać mię na leki na maści .Bardzo proszę o pomoc proszę pomóżcie mam 44l,nie chce w ten sposób umierać proszę o pomoc  agnieszka …………………………..

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Agnieszko,

dziękuję za list do naszej redakcji. Choć nasza Fundacja nie udziela pomocy finansowej postaram się podpowiedzieć, gdzie może Pani ubiegać się o pomoc, pisząc listy, czy składając wnioski.

Ale po pierwsze proszę, aby Pani się nie poddawała. Sytuacja, którą Pani opisała wygląda dramatycznie, ale na pewno uda się znaleźć odpowiednią dla Pani pomoc.

Nie wiem, na jakiej podstawie ZUS odmówił Pani renty, przez co utraciła Pani ubezpieczenie zdrowotne – w Pani sytuacji nie odpuszczałabym ponownego ubiegania się o rentę. Powinna Pani podjąć kolejne starania o rentę – wiem, że może Pani nie mieć siły na biurokrację, ale prawda jest taka, że nikt nie może tego za Panią zrobić, musi Pani to uczynić osobiście. Może potrzebna jest Pani nieodpłatna pomoc informacyjno-prawna? Podaję link: https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/ – widzę, że najbliższy punkt darmowej pomocy prawnej ma Pani właśnie w Międzychodzie, prawdopodobnie w budynku Starostwa, podaję telefon i informację:

Informacja i zapisy:

telefon: 957488726
email: starostwo@powiat-miedzychodzki.pl

Rodzaj usługi: NPP

Adres: 17 Stycznia 143, Międzychód 64-400

Godziny dyżurów:

Poniedziałek: 12:00 – 16:00
Wtorek: 09:00 – 13:00
Środa: 09:00 – 13:00
Czwartek: 09:00 – 13:00
Piątek: 09:00 – 13:00

Skoro nie jest Pani objęta ubezpieczeniem zdrowotnym z racji renty zdrowotnej, prawdopodobnie może Pani zarejestrować się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna – wówczas zostanie Pani objęta ubezpieczeniem zdrowotnym.

I trzeci krok (o ile dwa poprzednie będą w jakiś sposób niedostępne):

Powinna Pani opisać swoją trudną sytuację zdrowotną i socjalną burmistrzowi Międzychodu i zwrócić się do niego na piśmie o pomoc w pokryciu kosztów leczenia. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

Podam też Pani kilka adresów Fundacji, które udzielają pomocy finansowej i rzeczowej osobom prywatnym. Do tych fundacji trzeba napisać list albo złożyć wniosek, czasem dołączyć dokumenty związane z leczeniem i trudną sytuacją życiową.

Fundacja TVN Nie jesteś sam

https://fundacja.tvn.pl/szukam-pomocy/– może Pani się ubiegać o dofinansowanie do rehabilitacji, do operacji, do zakupu leków czy sprzętu – formularz znajduje się na stronie i jest prosty, trzeba go wypełnić i wysłać do Fundacji.

Fundacja PZU

https://fundacja.pzu.pl/ -trzeba złożyć wniosek jako osoba fizyczna, w tym celu musi Pani zarejestrować się na stronie,

potem wypełnić wniosek i wysłać do Fundacji: https://wnioski.fundacjapzu.pl/?_ga=2.164772671.1019466315.1582561040-1918995442.1572865212

Fundacja Pocztowy Dar 

http://pocztowydar.org/

– podobnie jak w przypadku poprzednich Fundacji i tutaj trzeba złożyć wniosek: http://pocztowydar.org/programy-zdrowotne-pomoc-indywidualna/

Fundacja KGHM Polska Miedź

http://fundacjakghm.pl/

– do Fundacji trzeba złożyć wniosek: http://fundacjakghm.pl/dla-osob-fizycznych;jsessionid=8C5BA980C0B86D6C9520108483A5ACD5

Mam nadzieję, że ma Pani dostęp do Internetu i może Pani bezpośrednio wypełnić potrzebne formularze wniosków na podanych stronach.

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej serdecznie Panią pozdrawiam i mam nadzieję, że uda się Pani znaleźć potrzebne rozwiązania i pomoc w Pani trudnej sytuacji! Życzę dużo zdrowia i siły!

Monika Mazurczak-Kaczmaryk
www.witrynawiejska.org.pl

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!