Dofinansowanie wycieczek i wyjazdów dla dzieci szkolnych

PYTANIE:

Witam, bardzo proszę o informację na temat dofinansowania dla dzieci klasy 4 podstawowej. Np. na basen, kino, teatr, wycieczki ….Dzieciaczki mieszkają na wsi i nie wszystkich rodziców stać na pewne rzeczy. Pozdrawiam, mama z 3 klasowej 🙂

ODPOWIEDŹ:

Witam serdecznie!

Dziękuję za list do redakcji Witryny Wiejskiej. Oczywiście można się starać o dofinansowanie wycieczek i wyjazdów dla dzieci szkolnych. Najbliższym źródłem mogą być programy finansowane przez gminę np. gminny program rozwiązywania problemów alkoholowych, z tego programu można pozyskać niewielkie dotacje na dofinansowanie zajęć dla dzieci np. wyjścia do kina czy teatru, wycieczek.

Przy innych źródłach pojawia się trochę inny stopień trudności – trzeba napisać projekt, który połączy wspólnym celem i rezultatami takie atrakcje dla dzieci. Np. celem może być edukacja dzieci w jakiejś dziedzinie, zdobycie konkretnych umiejętności, poznanie jakiejś historii czy tradycji, a może zdobycie wiedzy w jakiejś dziedzinie a na koniec przygotowanie wspólnej inicjatywy przez dzieci na rzecz jakiejś grupy. Do napisania projektu potrzebujemy określenia celu działań, harmonogramu działań, konkretnych rezultatów, budżetu itd. Trzeba też wypełnić formularz wniosku, który będzie pytał właśnie o te różne aspekty projektu. Przeważnie instytucje dotujące mają swoje formularze wniosków, ale zwykle pytania w tych wnioskach dotyczą właśnie celu (jakiej zmiany chcecie dokonać), poszczególnych działań, harmonogramu, budżetu, rezultatów i grupy docelowej.

Źródła, które mogę polecić przy tego rodzaju podejściu do szukania dofinansowania:

Fundacja PZU, http://fundacjapzu.pl – trzeba szukać zakładki konkursy i dotacje, utworzyć sobie konto i hasło a następnie przygotować wniosek o dofinansowanie działań. Wnioski składa się w trybie ciągłym. Fundacja wspiera inicjatywy o różnorodnym zakresie tematycznym. https://fundacja.pzu.pl/konkursy-i-dotacje.

Fundacja Santander/dawniej Banku Zachodniego WBK – program pn. Bank Dziecięcych Uśmiechów Lub Program: Bank Aktywnej Młodzieży

Jeśli Wasza szkoła mieści się na terenie działania firmy CEMEX, możecie składać wniosek o dotację na realizację przygotowanego przez Was projektu edukacyjnego do Fundacji Budujemy Przyszłość.

https://www.budujemyprzyszlosc.org.pl/a,konkursy/konkurs-dla-organizacji-pozarzadowych-i-szkol/regulamin-konkursu.html– w opisie celów konkursu znajdziecie miejscowości, w których działa ta firma.

Fundacja Grupy PERN S.A.

Fundacja Turon

Polska Spółka Gazownictwa – PSG

Fundacja KGHM

Proszę przejrzeć jeszcze naszą listę przykładowych źródeł finansowania inicjatyw lokalnych.

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej życzę powodzenia Trójce Klasowej w znalezieniu potrzebnych funduszy i serdecznie pozdrawiam,

Monika Mazurczak-Kaczmaryk

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!