Neuro-Różnorodni – O autyzmie z różnych perspektyw – nagranie ze spotkania Fundacji ING DZIECIOM

NE

W przeddzień Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Fundacja ING DZIECIOM zorganizowała spotkanie pt. „Neuro-Różnorodni. O autyzmie z różnych perspektyw”. Na kanale Fundacji na youtube są nagrania prezentacji ze spotkania.

 

Prelegentki zaprezentowały formy edukacji i terapii w szkołach oraz poza nimi. Poznaliśmy różnorodne inicjatywy, m.in. artystyczne, dzięki którym dzieci w spektrum autyzmu kształcą swoje kompetencje społeczne. Druga część spotkania była poświęcona głównie doświadczeniom osobistym – pani Beaty Wojewody, mamy dwóch chłopców w spektrum autyzmu oraz pani Ewy Furgał, która o tym, że ma zespół Aspergera dowiedziała się jako osoba dorosła, a teraz zawodowo wspiera osoby z ZA.

Na  kanale Fundacji ING DZIECIOM na youtube znajdują sie nagrania czterech prezentacji:

  1. Beata Rączka „Mam autyzm i mam RAFĘ – czyli słów kilka o placówce, formach, metodach terapii i wsparcia dzieci i młodzieży z autyzmem oraz ich rodzin” RAFA – Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla dzieci i młodzieży z autyzmem w Wodzisławiu Śląskim, uczestnik Turnusu Uśmiechu w 2018 roku.
  2. Edyta Ołdak „Nauki i sztuki w Treningach Kompetencji Społecznych” W Stowarzyszeniu „Z Siedzibą w Warszawie” Edyta Ołdak odpowiada za programy edukacyjne, między innymi dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Współautorka podręcznika dla uczniów i nauczycieli Mam zespół Aspergera.
  3. Dr Beata Wojewoda „Drużyna Aspergera” Dr Beata Wojewoda – nauczycielka etyki, wykładowca filozofii – opowiedziała o autyzmie z perspektywy mamy dziecka w spektrum autyzmu. Jej wystąpienie połączone jest z filmami, na których jej syn opowiada o sobie.
  4. Ewa Furgał „Bariery i potrzeby osób z zespołem Aspergera na rynku pracy” Ewa Furgał – autorka bloga „Dziewczyna w spektrum” i innowacji społecznej dla niepracujących dziewcząt z zespołem Aspergera „ZAwodowe ZAprzyjaźnianie”. Diagnozę ZA otrzymała w wieku 36 lat.

Program: LINK

Źródło: https://www.ingdzieciom.pl/

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Obszary do 20 tyś. mieszkańców
20.02.2024
- 25.04.2024
Cała Polska
08.04.2024
- 06.05.2024
Obszary do 20 tyś. mieszkańców
20.02.2024
- 25.04.2024
Cała Polska
08.04.2024
- 06.05.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!