Fundusze na obiekt sportowy na wsi

PYTANIE:

Dzień dobry Pani Moniko, dostałam pani adres za pośrednictwem Witryny Wiejskiej. Chciałabym zapytać o informacje dotyczące fundacji, organizacji, portali lub innych, które wspomagają inwestycje sportowe na wsiach. I ogólne informacje czy takie dotacje dotyczą osoby prywatnej ? I czy można także starać się o dofinansowanie od gminy? Powiatu? Otóż, mam pomysł na taki obiekt sportowy (wrotkarnia + rampę do mini skate parku rolkowego, wszystko wewnątrz) w jednej ze wsi w Małopolsce. Obiekt prywatny, użytek komercyjny.
Bardzo dziękuje za wszelkie informacje. Pozdrawiam serdecznie, […]

ODPOWIEDŹ:

Dobry wieczór Pani Iwono,

powinna Pani szukać dotacji na działalność gospodarczą dla osób mieszkających na wsiach czy w małych miejscowościach i raczej nie szukać wg klucza tematycznego, czyli sportu. Dobrze, że ma Pani pomysł na tę działalność, ale szukać trzeba dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej/założenie własnej firmy dla osób z małych miejscowości. Gdyby chodziło o inicjatywę społeczną, realizowaną np. przez stowarzyszenie czy szkołę, to wtedy radziłabym koncentrować się na konkursach dotacyjnych, które dotyczą ściśle sportu i rekreacji.
np.
Rządowy program budowy Otwartych Stref Aktywności:
https://www.msit.gov.pl/pl/aktualnosci/7513,Start-rzadowego-programu-budowy-Otwartych-Stref-Aktywnosci-OSA.html

lub źródła prywatne:

Przykładowe źródła finansowania inicjatyw lokalnych – mini przewodnik:
http://witrynawiejska.org.pl/strona-glowna/fundusze/item/48060-przykladowe-zrodla-finansowania-inicjatyw-lokalnych

Ale w Pani przypadku polecam prześledzenie dotacji dla osób, które chcą uruchomić własną firmę/ działalność gospodarczą w małej miejscowości.

Te dotacje są, ale są bardzo rozproszone w różnych instytucjach i różnie to wygląda, zależnie od województwa, np. czasem są dostępne w agencjach rozwoju przedsiębiorczości lub w instytucjach/firmach prywatnych. Na początku radzę prześledzić portal:
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/

i w wyszukiwarce funduszy poszukać czegoś dla siebie – osoby fizycznej

Proszę poszukać informacji o Regionalnym Programie Operacyjnym w Pani województwie na lata 2014-2020 – może jest program wsparcia przedsiębiorczości dla kobiet? Zwykle operatorami takich programów wsparcia są agencje rozwoju przedsiębiorczości lub firmy prywatne w Pani okolicy, dlatego trudno mi wskazać konkretny adres, który jest uzależniony od miejsca Pani zamieszkania.

Jeżeli jest Pani osobą bezrobotną, zarejestrowaną, proszę skontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy i zapytać o dotację na uruchomienie własnej działalności gospodarczej.

Proszę też zapoznać się z przewodnikiem Iwony Raszeja-Osssowskiej:
http://witrynawiejska.org.pl/przesiebiorczosc/fundusze-na-start/item/48196-wsparcie-dla-firm-z-terenow-wiejskich-srodki-krajowe

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia,

Monika Mazurczak-Kaczmaryk

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Cała Polska
14.05.2024
- 30.09.2024
Cała Polska
16.05.2024
- 23.06.2024
Cała Polska
21.05.2024
- 31.10.2024
Cała Polska
14.05.2024
- 30.09.2024
Cała Polska
16.05.2024
- 23.06.2024
Cała Polska
21.05.2024
- 31.10.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!