Fundusze dla początkujących pszczelarzy

PYTANIE:

Dzień dobry, czy mają Państwo jakieś informacje nt. ewentualnych dofinansowań dla młodych/początkujących pszczelarzy lub na założenie pasieki? Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam serdecznie […]

ODPOWIEDŹ:

Dobry wieczór,

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa realizuje program pn. Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na lata 2017/2018 i 2018/2019 – termin minął 30 maja (proszę jednak sprawdzić, czy przypadkiem ten termin nie został przedłużony).
http://www.arimr.gov.pl/rynki-rolne/wsparcie-rynku-produktow-pszczelich.html

Środki są przewidziane dla zrzeszeń pszczelarzy i związków, proszę od razu rozważyć przyłączenie się do grupy, bo w grupie będzie Panu łatwiej o jakąkolwiek pomoc, także tę finansową.

np.
Polski Związek Pszczelarski

http://pzp.biz.pl/zwiazki-i-organizacje-pszczelarskie/

Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich Polanka

http://spp-polanka.org/artykuly/kpwp/projekty-20182019/

– nawet oferują pomoc przy pisaniu wniosków do KOWR, z tego co widzę na stronie czekają jeszcze na zgłoszenia.

Z pewnością musi Pan odwiedzać stronę Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa: http://www.arimr.gov.pl, która realizuje i ogłasza programy wsparcia dla pszczelarzy.

Warto też udać się do lokalnego (najbliższego) Ośrodka Doradztwa Rolniczego, ew. bezpośrednio do powiatowego biura Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa – w tych miejscach powinien Pan otrzymać kompleksową informację na temat programów wspierających pszczelarstwo i pszczelarzy.

Myślę, że skontaktowanie się z lokalną lub ogólnopolską organizacją pszczelarską (stowarzyszeniem, związkiem, grupą producentów itd.) może Panu niezwykle ułatwić działalność, nie tylko na tym początkowym etapie, ale także w zdobywaniu środków potrzebnych do rozwoju pasieki w przyszłości, dlatego zachęcam Pana do nawiązania kontaktu z innymi bartnikami działającymi w grupach.

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej życzę Panu powodzenia i pozdrawiam,
Monika Mazurczak-Kaczmaryk
www.witrynawiejska.org.pl

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!