Fundusze na działalność w obszarze kultury dla dzieci

PYTANIE:

Witam, na wstępie napiszę kilka słów o nas 🙂 Prowadzimy od niedawna fundację wspierania kultury […], pod jej szyldem istnieje Muzeum Sakralnej Sztuki Ludowej oraz prowadzimy warsztaty dla dzieci w [..]. Chcielibyśmy rozwijać się dalej, wprowadzając kolejne projekty w życie i stąd pytanie do Państwa. Czy możecie nam Państwo udzielić informacji, gdzie najlepiej szukać wsparcia, gdzie znajduje się baza wiedzy na temat możliwości dofinansowania działań fundacji. Czy istnieją instytucje i do których warto się zgłosić, które pomagają w pisaniu projektów? Za każdą wskazówkę będziemy bardzo wdzięczni. Pozdrawiam […]

ODPOWIEDŹ:

Witam serdecznie, dziękujemy za mail do naszej redakcji. Źródeł finansowania jest dość dużo, zwłaszcza na działalność edukacyjną dla dzieci. Trochę słabiej wygląda sprawa z ewentualną pomocą doradczą dotyczącą pisania projektów i wniosków dla organizacji i grup w okolicach działania Waszej Fundacji. Jednak gdyby miała Pani jakieś pytania dotyczące już samego projektu (na co zwrócić uwagę, co podkreślić, jak ująć rezultaty), może Pani śmiało do nas pisać, spróbujemy pomóc. Po prostu nie znalazłam w Pani okolicy organizacji szkoleniowo-doradczej, najbliższa jest niestety dopiero w Warszawie.

Jeśli chodzi o źródła finansowania. Zaproponuję kilka możliwych źródeł:

Fundacja PZU (dość duża dowolność tematyczna) – można składać wnioski przez elektroniczny formularz w trybie ciągłym. Podaję link: http://fundacjapzu.pl. Proszę wejść do zakładki konkursy i dotacje, utworzyć sobie konto i hasło, a następnie przygotować wniosek.

Może program dotacyjny „Równać szanse”, który będzie ogłoszony w styczniu 2018 roku, choć cele projektów muszą obejmować grupę wiekową od 13 do 19 lat. Program jest realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Proszę sprawdzić:

Być może właściwa dla Was będzie Fundacja Banku Zachodniego WBK ze swoim programem pn. Bank Dziecięcych Uśmiechów – kolejna edycja ma być ogłoszona: http://fundacja.bzwbk.pl/2016/10/24/bank-dzieciecych-usmiechow/

Ponadto można sprawdzić założenia programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, realizowanego przez tą samą Fundację.

Warto sprawdzić też program p.n. „Na dobry początek” Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego – być może Wasze zajęcia mogą być adresowane też do dzieci w wieku przedszkolnym?

Fundacja CEMEX wspiera projekty w obszarze kultury, a firma CEMEX ma swoje przedstawicielstwo w Waszej okolicy, być może możecie w związku z tym składać do Fundacji wniosek o dotację na realizację przygotowanego projektu edukacyjnego?

http://www.budujemyprzyszlosc.org.pl

Fundacja Banku Pekao S.A. im. M. Kantona – dość ogólne założenia programowe, ale warto spróbować.

Ważnym programem może okazać się Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na Mazowszu, choć nie wiem co będzie w roku 2018 – ale na pewno warto skontaktować się z biurem programu i pytać o kolejne nabory na inicjatywy oddolne.

Proszę jeszcze przejrzeć roboczą listę źródeł finansowania lokalnych inicjatyw, która jest w naszej Witrynie.

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam,

Monika Mazurczak-Kaczmaryk

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!