Gdzie zdobyć informacje nt. dotacji na remont domu na wsi dla osoby starszej i niedosłyszącej?

PYTANIE:

Witam serdecznie, mam pytanie – gdzie można dowiedzieć się nt. dofinansowania remontu starego domu osoby niedosłyszącej, emerytki, której nie stać na kredyt?  […]

ODPOWIEDŹ:

Witam serdecznie, dziękuję za mail do naszej redakcji. Na początku zaznaczę, że moja odpowiedź nie ma charakteru porady prawnej, jest tylko informacją.

Moim zdaniem powinien Pan zainteresować problemem najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej w miejscu zamieszkania tej Pani. Pracownicy OPS –u mają szeroką wiedzę na temat możliwości pomocy osobie w trudnej sytuacji finansowej, potrzebującej pomocy. Być może sam OPS może w jakiś sposób tej osobie pomóc, np. jednorazową dotacją na zakup materiałów budowlanych? Oczywiście można też próbować pisać listy do fundacji, które udzielają wsparcia finansowego osobom indywidualnym w trudnej sytuacji życiowej, zwracając uwagę na to jakie są zasady udzielania darowizn przez poszczególne instytucje i w jakim zakresie mogą być pomocne dla tej osoby. Ktoś pewnie będzie musiał tej Pani pomóc w napisaniu listu/wniosku. Podaję parę przykładów takich instytucji:

Fundacja Dobroczynności Atlas

Fundacja PZU

Fundacja KGHM

Można też zainteresować tym problemem lokalną organizację pozarządową, która zajmuje się np. pomocą dla osób niepełnosprawnych, starszych. Podaję link do wyszukiwarki organizacji

W wyszukiwarce proszę wpisać słowo np. niepełnosprawni, a w drugim okienku – miejsce zamieszkania (nazwę gminy). Jeśli taka organizacja działa na Waszym terenie, powinna mieć wiedzę, kto może udzielić tej Pani pomocy.

Domyślam się, że chodzi o pomoc w remoncie starego/ nieremontowanego domu, a nie zabytku. Gdyby był to zabytek wpisany np. do gminnej ewidencji zabytków – można wtedy szukać jeszcze innych rozwiązań finansowych.

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej serdecznie pozdrawiam i życzę pomyślnego rozwiązania problemu.

Monika Mazurczak-Kaczmaryk

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!