Pomoc w zdobyciu informacji i przygotowaniu biznesplanu dla firmy hafciarskiej na wsi

PYTANIE:

witam Panią, znalazłam adres do Pani na stronach internetowych. Pisze do Pani z zapytaniem o pomoc w napisaniu biznesplanu tzn. chodzi mi głównie o dane.

Mieszkam na wsi […]. Wieś bardzo mała , jestem osobą bezrobotną i staram się o dofinansowanie z Unii Europejskiej z programu dla kobiet po 30-tce, zamieszkałych na wsi i długotrwale bezrobotnych.

Złożyłam wstępne zgłoszenie, firma moja ma być firmą hafciarską, tzn. chcę kupić maszynę do haftowania i przez Internet oraz lokalnie świadczyć takie usługi, jak również usługi krawieckie, np. poprawki, ale również własne wymyślone kolekcje.

Szukam danych dotyczących zespołów ludowych, kół gospodyń wiejskich, tzn. jaka jest ich liczba? Jednym słowem muszę udowodnić cyfrowo, że będę miała rynek zbytu.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jestem matematyczką, czyli to, co inni ubiorą w poemat, mi przejdzie przez gardło w zaledwie 5 zdaniach. Szukam wsparcia w napisaniu biznes planu, tzn. szukam pomocy, kto na podstawie moich punktów rozwinie z 5 stron danych do 25:)

Jeżeli zna Pani firmy/kogoś, proszę podzielić się ze mną taka informacją. pozdrawiam serdecznie […]

ODPOWIEDŹ:

Witam serdecznie, dziękuje za mail do naszej redakcji.

Zachęcam do zapoznania się z informacjami na stronie poświęconej Kołom Gospodyń Wiejskich, gdzie zarejestrowało się ponad 3.000 kół gospodyń wiejskich i kółek rolniczych. Liczba zarejestrowanych KGW i Kółek Rolniczych szacowana jest na ok. 20.000 jednostek, może takie precyzyjne dane należałoby pozyskać w Krajowym Związku Rolników, Kół i Organizacji Rolniczych. Natomiast na portalu www.mojekgw.pl mogą prezentować swoją aktualną działalność koła gospodyń wiejskich, więc pewnie informacje są tam dość aktualne i dla Pani przedsięwzięcia istotne. Może tam Pani znaleźć najbardziej aktualne informacje o KGW z obszaru województwa lubelskiego i wziąć pod uwagę przy pisaniu swojego biznes planu:

http://www.mojekgw.pl/

Drugi ważny portal rejestruje liczbę zespołów ludowych, pewnie jest ich więcej, ale do opisu działalności we wniosku jest to już jakieś źródło danych:

http://www.zespolyludowe.pl/

http://www.zespolyludowe.pl/polecamy-strony/3-organizacje

https://www.facebook.com/ZespolyLudowe

Ciekawym dokumentem źródłowym do Pani wniosku może być także opublikowany niedawno raport z badań Stowarzyszenia Klon/Jawor o organizacji współczesnych festynów, jarmarków, dni miejscowości:

http://fakty.ngo.pl/files/wiadomosci.ngo.pl/public/civicpedia/Raport_swieta_lokalne_KlonJawor.pdf

Natomiast pytanie dotyczące pomocy przy pisaniu biznes planu przekazuję do mojej koleżanki z Fundacji Wspomagania Wsi, która zajmuje się programem mikropożyczkowym, a więc także biznesplanami i to Ona spróbuje Pani pomóc.

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej życzę powodzenia w realizacji planów

i pozdrawiam serdecznie,

Monika Kaczmaryk

***

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!