Fundusze na rewitalizację stawu, zrobienie siłowni, placu zabaw i progów zwalniających we wsi

PYTANIE:

Witam, czy udzielają Państwo tez informacji na temat aktualnych czy zbliżających się naborach wniosków o finansowanie. Nasza wieś leży w gminie [..] w woj. dolnośląskim, interesują nas następujące działania:

– rewitalizacja stawu wewnątrz wsi

– zrobienie siłowni na świeżym powietrzu

– wykonanie placu zabaw

– wykonanie progów zwalniających.

Czy mogą Państwo pomóc wskazując, gdzie i kiedy składać wnioski

ODPOWIEDŹ:

Witam jeszcze raz serdecznie, dziękuję za mail do naszej redakcji.

Tak jak w omyłkowo wysłanej odpowiedzi, kilka źródeł będzie także odpowiednich i dla Waszej wsi, z pewnymi jednak modyfikacjami.

Konkurs Działaj Lokalnie byłby dla Was idealny, ale widzę, że na razie nie ma lokalnego operatora na terenie Waszej gminy czy powiatu. Trzeba jednak śledzić stronę Działaj Lokalnie, bo coraz więcej gmin jest obejmowanych tym konkursem dotacyjnym:

Podaję adres do strony ogólnopolskiej:

www.dzialajlokalnie.pl

W takim razie proponuję swoje pierwsze kroki skierować do Lokalnej Grupy Działania, w Waszym przypadku jest to organizacja

http://lider-a4.pl/

do zapoznania się z dokumentem (chyba że już go znacie) – Lokalna Strategia Rozwoju

http://lider-a4.pl/wp-content/uploads/2016/03/LSR_Lider-A4-1.pdf

Trzeba sprawdzić w LSR, czy wymienione przez Was inicjatywy mieszczą się w tematyce Waszej lokalnej strategii, zadzwonić do LGD i zapytać o najbliższe nabory wniosków do konkursów dotacyjnych (tzw. Małe Projekty).

I tak jak w mailu do mieszkańców podobnej wioski, potencjalnymi źródłami finansowania dla Waszego projektu są:

Konkurs Bank Dziecięcych Uśmiechów Banku Zachodniego WBK, wnioski można składać od 12 września do 3 października 2016 roku, program mikro-grantowy dla instytucji i organizacji społecznych pracujących na co dzień z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych lub ubogich. W tej edycji priorytetowo będą traktowane projekty o tematyce sportowej, promujące aktywny styl życia i zasady fair play wśród dzieci.

Konkurs Fundacji BGK pt. Na dobry początek, na działania dla dzieci w wieku 2-8 lat, wnioski można składać do 12 września b.r. – czyli do dziś, ale można pomyśleć o kolejnym naborze!

Regionalny Konkurs Grantowy „Równać Szanse” organizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, wnioski należy składać do 25 października b.r. wsparcie działań dla młodych ludzi w wieku 13-19 lat.

Konkurs Kulczyk Foundation – inicjatywy infrastrukturalne, II edycja – wnioski należy składać od 1 lipca do 31 grudnia b.r. – MOŻE TEN KONKURS JEST DLA WAS NAJODPOWIEDNIEJSZY!!!!

Regulamin.

Trzeba spróbować sił w regionalnym FIO – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, skontaktować się z lokalnym biurem FIO i zapytać, kiedy planowany jest kolejny nabór wniosków. Nie wiem kto jest Waszym lokalnym operatorem, bo jest ich kilku na terenie województwa dolnośląskiego.

Jest też już nowa zapowiedź rozdania środków z FIO na rok 2017, więc jeśli nawet nie złożycie wniosku w tym roku – możecie przygotować się na przyszły rok:

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w przygotowaniu projektu działań i w znalezieniu funduszy na ich realizację.

***

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!