Stowarzyszenie – gdzie szukać pomocy?

PYTANIE:

Witam, mam pytanie odnośnie założenia Stowarzyszenia. Czy jesteście w stanie pokierować nas w tych pierwszych krokach przy założeniu Stowarzyszenia i pokierowania w celu uzyskania jakiegoś dofinansowania? Pozdrawiam [..]

ODPOWIEDŹ

Witam serdecznie,

dziękuję za pytanie do naszej redakcji. Na portalu www.ngo.pl dostępny jest bardzo praktyczny i łatwy w użyciu przewodnik krok po kroku jak założyć stowarzyszenie, wraz z instrukcją wypełniania poszczególnych formularzy (nawet w wersji filmowej).

Gdyby podał mi Pan lokalizację stowarzyszenia (gmina, powiat), to mogłabym podać Panu najbliższą organizację doradczą, która może pomóc na tym etapie (bo jak rozumiem, dopiero chcecie się zarejestrować?) i wskazać źródła finansowania.

Jeśli chodzi o źródła finansowania, jest ich naprawdę wiele, ale wszystko zależy od tego, co członkowie Waszego stowarzyszenia chcą robić, jaka jest misja, cele statutowe organizacji i program działania na najbliższe lata. Jeśli wiemy, co chcemy zmieniać, jaki mamy cel działań – wtedy łatwiej znaleźć odpowiednie źródło finansowania. Proszę pisać, postaram się pomóc.

Pozdrawiam w imieniu redakcji Witryny Wiejskiej.

***

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!