Fundusze na plac zabaw

PYTANIE:

Witam serdecznie, udzielam się społecznościowo w klubie sportowym i pomagam klubowi w realizacji przyszłego zadania. Mamy piękny stadion z bieżnią, z czego korzystają uczniowie naszej szkoły i reszta obywateli, ale .. brakuje nam miejsca dla mniejszych dzieci i dla mam. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie: mama, tata, brat czy siostra…od 0-N lat… plac zabaw i siłownię na wolnym powietrzu. Niestety mimo, że mamy piękną wieś, to nie ma miejsca, gdzie dzieci mogłyby się bawić, pozjeżdżać na zjeżdżalni, pohuśtać się. Fakt – często dzieciaki mają to  na swych podwórkach, ale chodzi o kontakt z innymi dziećmi, o spotkania, nawiązywanie relacji. O spędzanie aktywnie czasu…Największym problemem są jednak pieniądze. Klub sportowy ich nie ma. Chcemy z początkiem 2017 złożyć wniosek o grant do Lokalnego Grupy Działania w naszej gminie, ale to też nie będzie za wiele. Zależy nam na bezpiecznym placu zabaw – by dzieciom nic się nie stało. A co za tym idzie…wysoki koszt realizacji. Ale wiem, że warto! Wiem, że nasi mieszkańcy będą się częściej spotykać, bo będą przychodzić całymi rodzinami…i o to chodzi! Mniejsze dzieci się pohuśtają, chłopaki z tatusiami pograją w nogę, mamy poćwiczą…Proszę o odpowiedź, o poradę, gdzie mogę jeszcze szukać dodatkowych funduszy. Pozdrawiam […]

ODPOWIEDŹ:

Witam serdecznie,

dziękuje za list do redakcji Witryny Wiejskiej.  Możliwości pozyskania środków na budowę placu zabaw wraz z jakąś propozycją zajęć na tym placu – jest wiele.  Dobrze, że myślicie szeroko, tzn. że to ma służyć różnym grupom wiekowym i mieć aspekt integrujący pokolenia, grupy, społeczność. I że myślicie, by składać wniosek do LGD. Trzeba jeszcze porozmawiać o udziale Waszej gminy – to nie muszą być nawet pieniądze, ale materiały czy usługi, które będzie mogła zapewnić Waszej inicjatywie gmina.  Pewnie braliście też pod uwagę fundusz sołecki, jakaś jego cześć za zgodą mieszkańców mogłaby zasilić taki projekt?

Po pierwsze nawiązałabym kontakt z Waszym ośrodkiem programu „Działaj Lokalnie”, który organizuje konkursy dotacyjne na projekty, które tworzą jakieś dobro wspólne, może nim być Wasz plac zabaw. Jak widzę na terenie Waszego powiatu działa organizacja, która jest lokalną organizacją grantową konkursu „Działaj Lokalnie”, podaję adres do strony ogólnopolskiej:

www.dzialajlokalnie.pl

Inne możliwe źródła:

Do najbliższego poniedziałku tj. 5 września przyjmowane są wnioski w konkursie Tak na Dobrą Sprawę, ale termin jest za krótki, może w następnej edycji:

http://www.taknadobrasprawe.pl/

Konkurs Bank Dziecięcych Uśmiechów Banku Zachodniego WBK, wnioski można składać od 12 września do 3 października 2016 roku, program mikro-grantowy dla instytucji i organizacji społecznych pracujących na co dzień z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych lub ubogich. W tej edycji priorytetowo będą traktowane projekty o tematyce sportowej, promujące aktywny styl życia i zasady fair play wśród dzieci.
http://witrynawiejska.org.pl/strona-glowna/fundusze/item/45863-nabor-wnioskow-do-konkursu-bank-dzieciecych-usmiechow-fundacji-banku-zachodniego-wbk

Konkurs Fundacji BGK pt. Na dobry początek, na działania dla dzieci w wieku 2-8 lat, wnioski można składać do 12 września b.r.
http://witrynawiejska.org.pl/strona-glowna/fundusze/item/45849-rusza-9-edycja-konkursu-grantowego-na-dobry-poczatek

Regionalny Konkurs Grantowy „Równać Szanse” organizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, wnioski należy składać do 25 października b.r. wsparcie działań dla młodych ludzi w wieku 13-19 lat. http://witrynawiejska.org.pl/strona-glowna/fundusze/item/45817-nowy-nabor-wnioskow-do-regionalnego-konkursu-grantowego-polskiej-fundacji-dzieci-i-mlodziezy

Konkurs Kulczyk Foundation – inicjatywy infrastrukturalne, II edycja – wnioski należy składać od 1 lipca do 31 grudnia b.r.
http://witrynawiejska.org.pl/strona-glowna/fundusze/item/45734-konkurs-grantowy-kulczyk-foundation-edycja-2016-2
regulamin – http://kulczykfoundation.org.pl/media/63134/regulamin-konkursu-grantowego_2016.pdf

Podałam tylko kilka propozycji. Można też jeszcze spróbować sił w regionalnym FIO – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, zapytać czy możecie składać wniosek jako Klub (chodzi o formę prawną Waszego Klubu) i kiedy planowany jest kolejny nabór wniosków.
http://www.fir.org.pl/?f=FIO

Jeżeli potrzebujecie pomocy przy napisaniu projektu, warto skontaktować się z najbliższą organizacją doradczą np.
http://siecsplot.pl lub z Ośrodkiem Programu „Działaj Lokalnie”, o którym wspominałam na samym początku.

W imieniu Witryny Wiejskiej serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w znalezieniu potrzebnych funduszy!

***

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!