Fundusze na rozwój gabinetu wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży

PYTANIE:

Witam serdecznie, pozwoliłam sobie do pani napisać, ponieważ mam takie pytanie – od stycznia będę prowadziła Gabinet Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży, tworzę go ze środków własnych i czy jest jakaś możliwość otrzymania np. dotacji do:

1. Zajęć dla dzieci przedszkolnych, szkolnych czy takich, które zamierzają pójść do przedszkola. Byłyby to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami np. sensoplastyki itp. 2. Zajęć dla dzieci dyslektycznych lub z ryzyka dysleksji 3. Terapii ręki 4. Terapii logopedycznej

Chodzi mi o to, czy jest w ogóle szansa, aby otrzymać jakieś wsparcie finansowe na realizację tego typu zajęć? Gabinet będzie działał w małym mieście ( do 10 tyś mieszkańców) w woj warmińsko-mazurskim. Jak pani uważa, czy warto nawiązać współpracę z LGD – wiem, że nasza gmina należy do takiej grupy. pozdrawiam […]

ODPOWIEDŹ:

Witam Panią serdecznie,

dziękuję za nadesłane pytanie do redakcji Witryny Wiejskiej.

Domyślam się, że gabinet będzie prowadzony jako działalność gospodarcza? Gdyby była to działalność prowadzona w formie prawnej stowarzyszenia czy fundacji – z pewnością znalazłabym więcej możliwości dofinansowania.

Bez względu jednak na formę prawną opisywanej przez Panią działalności  – na pewno warto nawiązać kontakt z LGD i zapoznać się z lokalną strategią działania na najbliższe lata: jakiego typu działania są przewidziane do wsparcia i czy działalność programowa Pani gabinetu mieści się w tej strategii? Dopytać, kiedy będą ogłaszane konkursy dotacyjne?

Może warto też skontaktować się z najbliższym Punktem Informacji o Funduszach Europejskich

lub przejrzeć stronę: www.funduszeeuropejskie.gov.pl. Widzę tam program dla Pani, ale pewnie tylko Pani może ocenić, czy faktycznie pasuje (termin krótki!)  np. 2.1. Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.

Na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl –  jest dość dobra wyszukiwarka, która pomoże Pani znaleźć odpowiednią dotację, ale może najlepiej od razu zadzwonić do Punktu informacyjnego najbliższego dla Pani miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności.

Oczywiście można wziąć pod uwagę jakąś przyjazną pożyczkę, polecam nasze pożyczki, udzielane przez Fundację Wspomagania Wsi.

Proszę też nie zapominać o dotacjach na rozpoczęcie działalności gospodarczej udzielanych przez Urzędy Pracy. Większość jest  dla osób bezrobotnych lub przedsiębiorców, którzy tworzą nowe miejsce pracy – nie znam Pani sytuacji, np. czy była Pani bezrobotną, czy jest Pani np. tuż po studiach (wtedy można szukać programów dla absolwentów ) – proszę zapytać w swoim Urzędzie Pracy czy mają jakąś dotację na Pani działalność. Teraz jest dobry moment, początek roku, Urzędy Pracy dysponują środkami na rozpoczynanie działalności gospodarczej.

Proszę też zajrzeć na stronę Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie i sprawdzić zakładkę: Dla pracodawców i przedsiębiorców.

Może niewiele Pani pomogłam, ale też otrzymałam niewiele informacji od Pani. Mam jednak nadzieję, że znajdzie Pani swój program/dotację, która pomoże w rozwoju tej wielce pożytecznej działalności gabinetu!

W imieniu Witryny Wiejskiej,

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!

Monika Kaczmaryk

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!